NAC RLM1800G2-T

Robot koszący NAC RLM1800G2-T to proste w obsłudze urządzenie, które sprawdzi się do koszenia dużych ogrodów o powierzchni do 1800 m².

Robot koszący NAC RLM1800G2-T został wyposażony silnik bezszczotkowy oraz litowo-jonowy akumulator o pojemności 4,4Ah. Cykl pracy został fabrycznie skonfigurowany w trybie 48 godzin. Urządzenie poradzi sobie z nachyleniem terenu do 30°. Za skuteczne koszenie odpowiada system cięcia 3 w 1 (cięcie, ściółkowanie, rozgarnianie) - drobno ścięta trawa nawozi teren, a więc nie jest konieczne jej grabienie. Szerokość koszenia to 210 mm. Wysokość koszenia można regulować w zakresie od 25 do 55 mm.

Możemy skorzystać z dwóch trybów koszenia: jedź prosto i jedź po okręgu. Kosiarka jedzie prosto, gdy trawa jest rzadka, w przypadku gęstej i długiej trawy, kosiarka wybierze tryb jazdy po okręgu. Poza tym dostępny jest tryb automatyczny oraz tryb ręczny. Wybrane funkcje można wybrać na panelu sterowania lub w aplikacji mobilnej.

Zobacz również:

  • Roboty koszące tańsze nawet o 2500 zł. Przeglądamy wyprzedaż w Media Expert
  • Jak kupować robot koszący? Najlepsze kosiarki automatyczne 2022

Kosiarka NAC RLM1800G2-T została wyposażona także w czujniki:

  • podnoszenia - przestanie pracować w ciągu 1 sekundy od momentu podniesienia z ziemi
  • przechylenia - w ciągu 2 sekund nastąpi przerwanie pracy kosiarki jeżeli zostanie ona przechylona o więcej niż 30 stopni w którymkolwiek kierunku
  • zderzenia - kosiarka zatrzyma się i zmieni trasę oddalając się od obiektu
  • deszczu - gdy czujnik deszczu wejdzie w kontakt z kroplami wody robot powróci do stacji dokującej
  • dotyku - po dotknięciu uchwytu (rączki) podczas pracy kosiarki spowoduje, że zatrzyma się ona w ciągu 0,5 sekundy.

Nie zabrakło oczywiście odpowiedniego zabezpieczenia przed kradzieżą.