NAC RLM800-NG

To nowoczesne urządzenie koszące wyposażone w dwa silniki i przeznaczone do trawnika o powierzchni do 800 m2.

Model kosiarki automatycznej NAC RLM800-NG idealnie sprawdzi się na większych terenach, nawet do 800 m2. Urządzenie zostało wyposażone w dwa indukcyjne silniki elektryczne (po jednym na każde koło napędowe) oraz litowo-jonowy akumulator o pojemności 2 Ah, który gwarantuje ciągłą pracę do 90 minut. Po rozładowaniu lub skończonej pracy, kosiarka automatycznie wraca do stacji ładującej. Ładowanie baterii trwa około 45 minut.

Kosiarka posiada nowoczesny system cięcia 3 w 1, czyli cięcie, ściółkowanie oraz rozgarnianie o szerokości cięcia 18 cm. Robot koszący mulczuje trawę, czyli ścina jej małe fragmenty, które trafiają z powrotem na darń i tworzą dodatkową dawkę nawozu. Istnieje również możliwość regulacji wysokości koszenia - od 20 do 60 mm. Maksymalne nachylenie w obszarze roboczym nie powinno przekraczać 20 stopni.

Zobacz również:

  • Jak kupować robot koszący? Najlepsze kosiarki automatyczne 2022

Robot koszący może działać w dwóch trybach:

  • automatycznym - przed rozpoczęciem należy ustawić powierzchnię i czas rozpoczęcia koszenia. Robot będzie rozpoczynał pracę automatycznie co drugi dzień o ustawionej godzinie.
  • manualnym - wystarczy nacisnąć przycisk Start, aby robot rozpoczął koszenie. Aby zatrzymać urządzenie w dowolnym momencie należy wcisnąć przycisk Stop.

Co ciekawe, cykl pracy robota jest tak zaprojektowany, że niezależnie od koszonej powierzchni trwa 48 godzin, w tym jest czas na pracę, ładowanie i spoczynek.

Nie zabrakło odpowiednich zabezpieczeń. Urządzenie zostało wyposażone w czujnik deszczu, nachylenia terenu czy napotkanych przeszkód.

Gdy robot napotka jakąś przeszkodę, która nie została oznaczona linką do oznaczania obszaru roboczego, zmienia kierunek jazdy, aby uniknąć przeszkody. Jeśli robot nie znajdzie drogi ominięcia przeszkody, zatrzymuje się i wyłącza całkowicie.

Robot jest cichy - maksymalny generowany hałas wynosi 60 dB. Waży 8.3, a jego rozmiary to 52 x 39 x 27 cm.