NAVIX 07PL

Zalety:

  • Duży ekran podnosi czytelność map i pozwala na komfortowe oglądanie filmów i zdjęć
  • Dobre mapy dostarczane wraz z urządzeniem
  • Bardzo szybko odnajduje aktualną pozycję na mapie
  • Optymalnie wyznacza przebieg dalszych tras

Wady:

  • Duże rozmiary utrudniają przenoszenie i przechowywanie urządzenia
  • Ogranicza widoczność przez przednią szybę
  • Złej jakości uchwyt do montażu na szybie
  • Płatne aktualizacje map

Urządzenia GPS o dużej przekątnej ekranu zdobywają spore grono zwolenników. Choć takie rozwiązanie posiada zarówno wady jak i zalety, to z pewnością nadaje sens istnienia wbudowanym funkcjom multimedialnym. W siedmiocalowy ekran wyposażono GPS NAVIX 07PL.

Urządzenia GPS o dużej przekątnej ekranu zdobywają spore grono zwolenników. Choć takie rozwiązanie posiada zarówno wady jak i zalety, to z pewnością nadaje sens istnienia wbudowanym funkcjom multimedialnym. W siedmiocalowy ekran wyposażono GPS NAVIX 07PL.

O wadach modeli 7-calowych pisaliśmy już przy okazji GPSa NavRoad NR750BV - duże i ciężkie urządzenie trudno zabrać ze sobą podczas każdego postoju samochodu, a zostawić nie można – zwróci uwagę złodzieja i zakończy się nie tylko jego stratą ale i wybitą szybą. Z drugiej strony oglądanie filmów i przeglądanie zdjęć na ekranie o dużej przekątnej jest znacznie przyjemniejsze. Także i samą mapę widać dokładniej.

Technicznie NAVIX 07PL to niemal bliźniak wspomnianego NavRoada – ten sam procesor i odbiornik GPS, te same funkcje. Do tych ostatnich oprócz wspomnianych wcześniej zaliczają się jeszcze możliwość odsłuchiwania muzyki, łączność bezprzewodowa poprzez Bluetooth oraz możliwość podłączenia zewnętrznej kamery.

Ekran jest czytelny choć jego jakość ocenilibyśmy nieco niżej niż u konkurenta – może to być jednak efektem zastosowania innego interfejsu i map. Oczywiście korzystanie z klawiatury ekranowej na monitorze siedmiocalowym to sama przyjemność.

Urządzenie uruchamia się około 11 sekund. Szybkość z jaką odnajduje naszą aktualną pozycję na mapie także i tutaj jest znakomita – zajmuje to 8 sekund. Podczas jazdy sygnał nie został zgubiony ani razu.

W zestawie oprócz samego GPSa znajdziemy m.in. jeszcze uchwyt do jego montażu na szybie samochodu, zasilacz sieciowy i samochodowy, słuchawki, kabel USB.

Niestety tak ważny element jak uchwyt wypadł w teście źle. Wprawdzie możliwości regulacji są dość dobre, ale jakość wykonania fatalna – podczas jazdy urządzenie drży, a nawet zdarzało się, że uchwyt odklejał się od szyby samochodu. Jednakże mimo tak dużej wpadki NAVIX 07PL potrafi zjednać sobie użytkownika. Dzieje się to za sprawą zainstalowanej mapy MapaMap 6.0. Jej opracowanie estetyczne pozostawia jeszcze nieco do życzenia, ale nie to jest najważniejsze. Mapa posiada bardzo przyjazny i intuicyjny interfejs użytkownika – dane wprowadza się łatwo, podobnie jak planuje trasy przejazdu. Znakomicie zostały wytyczone trasy testowe. Tam gdzie konkurencja szła na łatwiznę szukając głównych dróg, NAVIX wraz z MapaMap 6.0 odszukiwał rzeczywiście optymalne rozwiązania. Za to należy się duża pochwała – w końcu to podstawowa funkcja urządzenia. Szkoda tylko, że aktualizacje map są od początku płatne.

Gdyby nie wpadka z kiepskim uchwytem to dzięki bogactwu funkcji, bardzo silnemu odbiornikowi GPS i bardzo dobryą mapą NAVIX 07PL byłby jak najbardziej godny polecenia. Miejmy nadzieję, że źle zaprojektowany i wykonany uchwyt zostanie szybko poprawiony.


Zobacz również
Laptop dla czołgisty
GE63VR 7RE RAIDER - stworzony do gier