NAVIX 4307B

Popularność urządzeń GPS sprawia, że na rynku znajduje się miejsce dla wielu firm zajmujących się ich produkcją. Każdy próbuje na swój sposób przyciągnąć klienta. NAVIX 4370B wyróżnia się niewielką obudową i bogactwem funkcji dodatkowych.

Popularność urządzeń GPS sprawia, że na rynku znajduje się miejsce dla wielu firm zajmujących się ich produkcją. Każdy próbuje na swój sposób przyciągnąć klienta. NAVIX 4370B wyróżnia się niewielką obudową i bogactwem funkcji dodatkowych. Ekran 4,3 cala wystarcza do sprawnego rozpoznawania szczegółów map. Da się na nim także obejrzeć zdjęcia czy filmy. Użytkownik będzie zadowolony przynajmniej dopóki nie zetknie się z urządzeniem z ekranem siedmiocalowym. Wszystkie powyższe funkcje wbudowano w opisywanego GPSa. Wyposażono go także w Bluetooth do łączności z innymi urządzeniami.

Mimo zastosowania tych samych podzespołów co w GPS NAVIX 07PL, jego mniejszy brat działa zdecydowanie wolniej – uruchamia się prawie pół minuty, niemal dokładnie tyle samo czasu zajmuje mu odnalezienie na mapie aktualnej pozycji urządzenia.

Ekran jest niezłej jakości choć z powodu dość ubogiego graficznie interfejsu mapa nawigacji nie wygląda rewelacyjnie. Jakość wykonania stoi na przeciętnym poziomie. Podczas użytkowania przeszkadza ukrycie gniazd (w tym kart SD/SDHC) pod zaślepkami – dostęp do nich jest przez to trudniejszy.

Uchwyt do montażu na szybie oceniamy poniżej przeciętnej. Możliwości regulacji jest niezła, ale jakość wykonania już znacznie gorsza. Trudny jest także montaż.

Zaletą urządzenia jest zainstalowana w nim mapa - MapaMap 6.0. Posiada bardzo przyjazny i intuicyjny interfejs użytkownika – dane wprowadza się łatwo, podobnie jak planuje trasy przejazdu. Znakomicie zostały wytyczone trasy testowe. Tam gdzie konkurencja szła na łatwiznę szukając głównych dróg, NAVIX wraz z MapaMap 6.0 odszukiwał rzeczywiście optymalne rozwiązania. Za to należy się duża pochwała – w końcu to podstawowa funkcja urządzenia. Szkoda tylko, że aktualizacje map są od początku płatne.

NAVIX 437B to niewyróżniający się GPS. To wcale nie musi być wadą, przecież nie każdemu urządzenie takie służy do zadawania szyku. Bogactwo funkcji idzie w parze z bardzo udanymi mapami – wytyczane przejazdy były w większości optymalne. W tej sytuacji nawet trudny w użyciu uchwyt wydaje się być wadą do której można się przyzwyczaić.