NEC MultiSync EA234WMi

MultiSync EA234WMi ma 23-calową matrycę AH-IPS, pracującą w naturalnej rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli, podświetlaną diodami LED. Do dyspozycji są złącza DVI, HDMI, D-Sub i DisplayPort oraz głośniki stereofoniczne (2 x 1 W), gniazdo słuchawkowe i czteroportowy koncentrator USB 2.0. Takie wyposażenie pozwala na szybkie podłączenie monitora do komputera stacjonarnego (DVI) czy laptopa (HDMI).

Na uwagę zasługuje również funkcjonalna podstawka, która pozwala na wygodne odchylanie, obracanie oraz obniżanie/podnoszenie ekranu w zakresie 13 cm czy też zmianę jego położenia o 90 stopni (pivot).

MultiSync EA234WMi oferuje też zaawansowane funkcje oszczędzania energii, bo ma czujnik natężenia oświetlenia zewnętrznego, który automatycznie dostosowuje jasność ekranu, oraz czujnik wygaszający ekran podczas nieobecności użytkownika. Z kolei funkcja ControlSync umożliwia konfigurację wszystkich podłączonych monitorów z poziomu monitora głównego.

Zobacz również:

  • Zobacz, jak mało zapłacisz za monitor 4K. Monitory 4K w dobrej cenie

Po przywróceniu ustawień fabrycznych obraz nie jest idealny i wymaga kalibracji. Trzeba zredukować jasność ekranu, która jest zbyt wysoka do codziennej pracy (226 cd/m2) i wyregulować kolory, bo chociaż obraz jest bardzo przyjemny dla oka (6009 K), ma za wysoki (22 pkt) współczynnik deltaE. Nam po kalibracji udało się go zmniejszyć do 3,9 pkt (jeden z najlepszych wyników) i wyregulować temperaturę barwową do prawie idealnego poziomu (6595 K).

Monitor jest objęty 3-letnią gwarancją producenta, a w zestawie znajduje się przewód zasilający i kable: DVI, VGA, USB, audio oraz ControlSync. Jak na swoją cenę okazuje się bogato wyposażony (dodatkowe czujniki, pełny zestaw gniazd) i jest świetną alternatywą dla droższego Eizo Flexscan EV2436WFS. Dodatkowy atut to matowy ekran.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: