NEC NP905

Zalety:

  • Dobra obsługa komunikacji WiFi
  • Bogaty zestaw gniazd
  • Automatyczna regulacja zniekształceń trapezowych
  • Wysoka jasność
  • Dobra jakość obrazu

Wady:

  • Wysoka cena

Wyjątkowo dobrze wyposażony projektor, idealny do średniej wielkości sal konferencyjnych. Wyposażony w obsługę sieci WiFi i użyteczne funkcje dodatkowe pozwalające prezenterowi pełnić rolę moderatora projekcji prowadzonej z wielu komputerów jednocześnie.

Wyjątkowo dobrze wyposażony projektor, idealny do średniej wielkości sal konferencyjnych. Wyposażony w obsługę sieci WiFi i użyteczne funkcje dodatkowe pozwalające prezenterowi pełnić rolę moderatora projekcji prowadzonej z wielu komputerów jednocześnie. NEC NP905 nie jest najlżejszym projektorem (3,7 kg) lecz jego przeznaczenie to raczej instalacja w stałym miejscu niż przenoszenie pomiędzy lokacjami. Urządzenie dysponuje wysoką jasnością 3000 ANSI lumenów, która pozwala na bezproblemową prezentację obrazu przy oświetlonym pomieszczeniu.

Głośność projektora (szczególnie w trybie ekonomicznej pracy lampy, który obniża jasność o 20%) jest stosunkowo niska. Projektor jest doskonale wyposażony, ma dwa wejścia monitorowe VGA, cyfrowe wejście HDMI, a także wyjście VGA na zewnętrzny monitor. Urządzenie może pracować w sieci przewodowej lub bezprzeowodowej. Moduł WiFi standardu "b" i "g" jest na wyposażeniu. Obsługuje on protokoły zabezpieczeń WPA-PSK2, może pracować w trybie bezpośredniego połączenia z komputerem lub routerem/punktem dostępowym. Opcje projekcji bezprzewodowej są dość rozbudowane. Z komputera można przesyłać sygnał wideo do kilku projektorów WiFi jednocześnie, można także prowadzić prezentację przesyłając do pojedynczego projektora prezentacje z kilku komputerów.

Prezentacja nie musi jednak odbywać się chaotycznie bowiem prezenter dysponujący odpowiednim oprogramowaniem zarządczym może pełnić funkcję moderatora i udostępniać projektor poszczególnym uczestnikom konferencji. Projektorem można też zarządzać na odległość – np. powiadomi on e-mailem administratora o czasie wymiany lampy, itp. Prezentacje za pośrednictwem WiFi mają dobra jakość (można regulować stopień kompresji przesyłanych danych), jednak do przesyłania materiałów wideo bezprzewodowy kontakt nie nadaje się.


Zobacz również
Laptop dla czołgisty
GE63VR 7RE RAIDER - stworzony do gier
//]]>