NEC NP905

Zalety:

  • Dobra obsługa komunikacji WiFi
  • Bogaty zestaw gniazd
  • Automatyczna regulacja zniekształceń trapezowych
  • Wysoka jasność
  • Dobra jakość obrazu

Wady:

  • Wysoka cena

Wyjątkowo dobrze wyposażony projektor, idealny do średniej wielkości sal konferencyjnych. Wyposażony w obsługę sieci WiFi i użyteczne funkcje dodatkowe pozwalające prezenterowi pełnić rolę moderatora projekcji prowadzonej z wielu komputerów jednocześnie.

Wyjątkowo dobrze wyposażony projektor, idealny do średniej wielkości sal konferencyjnych. Wyposażony w obsługę sieci WiFi i użyteczne funkcje dodatkowe pozwalające prezenterowi pełnić rolę moderatora projekcji prowadzonej z wielu komputerów jednocześnie. NEC NP905 nie jest najlżejszym projektorem (3,7 kg) lecz jego przeznaczenie to raczej instalacja w stałym miejscu niż przenoszenie pomiędzy lokacjami. Urządzenie dysponuje wysoką jasnością 3000 ANSI lumenów, która pozwala na bezproblemową prezentację obrazu przy oświetlonym pomieszczeniu.

Głośność projektora (szczególnie w trybie ekonomicznej pracy lampy, który obniża jasność o 20%) jest stosunkowo niska. Projektor jest doskonale wyposażony, ma dwa wejścia monitorowe VGA, cyfrowe wejście HDMI, a także wyjście VGA na zewnętrzny monitor. Urządzenie może pracować w sieci przewodowej lub bezprzeowodowej. Moduł WiFi standardu "b" i "g" jest na wyposażeniu. Obsługuje on protokoły zabezpieczeń WPA-PSK2, może pracować w trybie bezpośredniego połączenia z komputerem lub routerem/punktem dostępowym. Opcje projekcji bezprzewodowej są dość rozbudowane. Z komputera można przesyłać sygnał wideo do kilku projektorów WiFi jednocześnie, można także prowadzić prezentację przesyłając do pojedynczego projektora prezentacje z kilku komputerów.

Prezentacja nie musi jednak odbywać się chaotycznie bowiem prezenter dysponujący odpowiednim oprogramowaniem zarządczym może pełnić funkcję moderatora i udostępniać projektor poszczególnym uczestnikom konferencji. Projektorem można też zarządzać na odległość – np. powiadomi on e-mailem administratora o czasie wymiany lampy, itp. Prezentacje za pośrednictwem WiFi mają dobra jakość (można regulować stopień kompresji przesyłanych danych), jednak do przesyłania materiałów wideo bezprzewodowy kontakt nie nadaje się.