NEC P502HL - pełen zakres transmisji bezprzewodowej

Wśród urządzeń biznesowych wyróżnia się kategorię sprzętu o najwyższych parametrach, bardzo wysokiej jasności i przeznaczonych do ciągłej pracy. To urządzenia klasy instalacyjnej. Wymaga się od nich możliwości pracy w trudnych warunkach oświetleniowych, różnych pozycjach i opcji łączenia w zestawy. Nie testuje się ich z reguły z tradycyjnymi projektorami biurowo-edukacyjnymi. Dlatego nie uwzględniliśmy w tabeli modelu NEC P502HL, który trafił do redakcji przy okazji testu. Dla porównania jednak zamieściliśmy poniżej jego oceny.

Urządzenie oferuje pełen zakres transmisji bezprzewodowej. Obsługuje standardy HDBaseT czy Miracast. Co ciekawe, niektóre ustawienia można przeprowadzić jedynie za pomocą dołączonego oprogramowania. Dotyczy to na przykład precyzyjnej korekcji geometrii narożników. Przy cenie rzędu 20 tysięcy złotych zaskakuje trochę brak precyzji wykonania. Dla przykładu zmiana położenia pierścieni regulacyjnych powoduje przemieszczanie się osi obiektywu.

NEC P502HL - pełen zakres transmisji bezprzewodowej

NEC P502HL

Trzeba pamiętać, że projektory instalacyjne nie są przeznaczone do domowych zastosowań. Wymagają większej przestrzeni. Gdy testowany NEC pracuje w najjaśniejszym trybie, światła jest wręcz za dużo, a kolory są mało naturalne. Zachowuje się podobnie, jak jego tańszy odpowiednik – w ciemnych partiach obrazu kolorystyka jest lepsza, w jasnych gorsza. O ile nie widać tego w trakcie oglądania prezentacji, podczas odtwarzania filmu przeszkadza. Dodatkowo automatyka dynamicznej przysłony powoduje wyraźnie widoczne, wolne i jednocześnie zbyt mocne przyciemnianie obrazu.

Zaletą instalacyjnego NECa jest też bezlampowe źródło światła. 20 tysięcy godzin pracy to naprawdę dużo.

Ocena końcowa 6,6

Możliwości 6,7

Testy 6,1

Jakość 7,8

Opłacalność 1,2


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: