NTT Corrino W619MU

Zalety:

  • Pełnowymiarowa klawiatura
  • Wysoka rozdzielczość matrycy
  • Gniazdo HDMI

Wady:

  • Krótki czas pracy na baterii

Laptop pomimo, że wykorzystuje zewnętrzną kartę graficzną w grach wypada dość słabo. Również praca na tym laptopie na baterii jest mocno ograniczona, gdyż akumulator wystarcza tylko na ok 2 godziny.

Corrino W619 MU zbudowany jest na dwurdzeniowym procesorze Intela Core 2 Duo T6400 - 2 GHz, starszym układzie graficznym NVIDII GeForce 9300 GS (256B MB/s), wyposażono go też 4 GB pamięci RAM. Posiada matrycę 15,4 cali o rozdzielczości 1440x900 pikseli, która pozwala na wygodną pracę z aplikacjami biurowymi. Nadaje się również do oglądania filmów choć tutaj mogą przeszkadzać małe kąty widzenia. Szkoda tylko, że laptop dosyć krótko działa na baterii, bo wynik 101 minut w teście MobileMarka 2007 – Productivity jest znacznie poniżej oczekiwań.

Obudowa

Chociaż zastosowana obudowa jest podobna do tej z modelu Corrino W617S to jednak Corrino W619MU prezentuje się trochę lepiej dzięki nieco innej pokrywie, która wykonana jest na wysoki połysk. Sama obudowa jest dosyć sztywna i dobrze wykonana. Niestety na błyszczących Elementach zostają odciski palców.

Rozmieszczenie gniazd i podzespołów w laptopie (patrząc od przodu i idąc przeciwnie do wskazówek zegara):

Lewa strona – gniazdo zasilania, VGA, LAN, eSATA, HDMI, otwory wentylacyjne, 2x USB, ExpressCard 54, czytnik kart pamięci

Przód – brak

Prawa strona – gniazda audio, USB, napęd optyczny, Kensington Lock

Tył – bateria

Wyposażenie

Laptop posiada wszystko co jest potrzebne do pracy i zabawy. Ma szybki procesor, kartę graficzną z własną pamięcią i aż 4 GB pamięci RAM, dzięki czemu praca z Vistą to czysta przyjemność. Również bardziej zaawansowane aplikacje jak edytory graficzne działają szybko i bez najmniejszych problemów. Laptop wyposażony jest też w szybki interfejs eSATA, który pozwalana na podłączenie wydajnych dysków zewnętrznych, mamy również do dyspozycji złącze HDMI, które przyda się gdy będziemy używać go w roli odtwarzacza filmów w wysokiej rozdzielczości. Niestety zastosowana karta graficzna okazuje się zbyt słaba jak na wymagania nowych gier, nawet przy wyłączeniu biblioteki DX 10 i ustawieniu liczby wyświetlanych detali na niskie S.T.A.L.K.E.R. Clear Sky Bench osiąga słabiutki wynik 16 kl/s.

Czas pracy na baterii

Laptop wyposażony jest w baterię o pojemności 4400 mAh, która wystarcza na niecałe 2 godziny pracy bez zasilania zewnętrznego. Niestety to wynik dużo poniżej oczekiwań, niestety bez mocniejszej baterii w podróży nie popracujemy na nim zbyt długo. Szkoda bo to jedyny poważny mankament tej konfiguracji.