NTT ZKG-L904G-I01

Zalety:

  • Wysoka wydajność
  • Dobrej jakości obudowa
  • Pojemny twardy dysk

Wady:

  • Głośna praca przy pełnym obciążeniu

Idealna konfiguracja dla osób szukających komputera o dobrym stosunku wydajności do ceny. Co istotne, komputer oprócz wysokiej wydajności dysponuje również dobrej jakości obudową, która nadaje mu oryginalny wygląd.

Jest to jedna z najlepszych konfiguracji w swojej cenie, która łączy wysoką wydajność i funkcjonalność z przystępną ceną. To bliźniacza konstrukcja NTT GAME W 509A PV920A. Różnica tkwi jednak w płycie głównej i procesorze, bo ZKG-L904G-I01 wykorzystuje procesor Intela (Core 2 Duo E8400) natomiast GAME W 509A PV920A zbudowany jest na bazie procesora AMD Phenom II X4 920. Różnica tkwi również w producencie karty graficznej chociaż oba wykorzystują układ ATI Radeon HD 4870. W sumie konfiguracja z procesorem Intela jest o 1000 zł tańsza i jak się okazuje nieznacznie szybsza w grach.

Wnętrze

Obudowa wyposażona jest w pięć zewnętrznych zatok 5,25" w tym cztery wolne, oraz trzy wewnętrzne zatoki przeznaczone do montażu dysków twardych (dwie wolne). Umieszczono je w poprzek osi obudowy, dzięki czemu mamy do nich wygodny dostęp. W przyszłości możemy pokusić się również o montaż układu chłodzącego wodą, bo w obudowie zaprojektowano otwory na węże w dolnym rogu tylnej ścianki. Płyta główna wyposażona jest w dwa sloty do kart graficznych PCI Express z tym, że jedno jest o połowę wolniejsze - PCI Express x8. Do dyspozycji mamy sześć gniazd SATA z czego cztery są do zagospodarowania, co w połączeniu z dwiema wolnymi kieszeniami 3,5 cala pozwala zamontować dwa kolejne dyski. Producent zamontował również dodatkowy śledź, który wyposażony jest w dwa gniazda eSATA. Płyta główna natomiast nie posiada wyprowadzonych gniazd eSATA ma za to aż osiem gniazd USB, dwa FireWire (w tym jedno małe) oraz dwie karty sieciowe.

Wydajność

ZKG-L904G-I01 jest nieznacznie szybszy od droższego modelu GAME W 509A PV920A (0,1 pkt). To zasługa szybszego taktowania procesora Intela Core 2 Duo E8400 oraz braku pełnego wsparcia przez gry jednostek czterordzeniowych. W przyszłości z pewnością się to zmieni na korzyść ZKG-L904G-I01. Na razie 25 kl./s w rozdzielczości 1680x1050 pikseli w grze Crysis, przy maksymalnych detalach i włączonej bibliotece DX10 i komfort grania takie gry jak FarCry 2 czy też S.T.A.L.K.E.R Cealr Sky w rozdzielczości 1920x1200 pikseli i maksymalnych detalach z pewnością ucieszy wszystkich miłośników gier.

Komfort pracy

Nie jest to konfiguracja dla osób chcących oszczędzać na prądzie. Przy uruchomionym systemie potrafi pożerać prawie 150 W, a gdy gramy prawie 270 W. Za to jest dosyć cicha przy minimalnym obciążeniu (30 dB), co nie powinno przeszkadzać, gdy będziemy pracowali w nocy. Przy znacznym obciążeniu komputer potrafi być nieprzyjemnie głośny (41 dB przy dłuższym obciążeniu Crysisem). Do zalet tej konfiguracji należy zaliczyć zasilacz Chiefteca o mocy 550 W oraz dodatkowe wentylatory 12 cm, które usprawniają cyrkulację powietrza w obudowie.


Zobacz również
Laptop dla czołgisty
GE63VR 7RE RAIDER - stworzony do gier