NZXT Apollo

Zalety:

  • Ciekawy wygląd
  • Zatrzaskowe systemy mocowania dysków
  • Solidna konstrukcja
  • Przystępna cena

Wady:

  • Brak

Typowa konstrukcja do budowy wydajnej maszyny do gier. Ma drapieżny wygląd, jest dobrze wykonana i co z pewnością docenią gracze, wyposażono ją w duże okienko eksponujące wnętrze komputera.

NZXT Apollo dostępna jest w czterech wersjach kolorystycznych: srebrnej, czarnej, niebieskiej i pomarańczowej. To typowa konstrukcja dla graczy, wykonana z mocnej stali, z panelem przednim wykonanym z plastiku. Nie jest specjalnie duża (44x20x52 mm – wys./szer./gł.) i dysponuje pięcioma komorami 5,25 cala i jedną 3,5 calową. Drzwiczki panelu przedniego zamykane są na magnes i otwierane na prawą stronę. W lewym panelu bocznym zamontowano duże okienko, które eksponuje wnętrze komputera. Wyposażona jest też w dwa 12 cm wentylatory z czego jeden zmontowany w panelu bocznym świeci się na niebiesko.

Konstrukcja

Szkielet obudowy jak i boki wykonane są z solidnej stali, obudowa jest sztywna i odporna na odkształcenia. W środku znajdziemy komplet mocowań do szybkiego montażu twardych dysków, napędów optycznych, kart rozszerzeń. Rusztowanie na dyski pozwala na zamontowanie trzech nośników i ułożone jest w poprzek osi obudowy. Możemy je wyciągnąć po odkręceniu dwóch śrubek.

Po zamontowaniu podzespołów mamy wygodny dostęp do procesora, pamięci i dysków, nic nie przeszkadza gdy montujemy nawet długą kartę graficzną. W obudowie zmieścimy też większy układ chłodzący procesor (Scythe Mugen 2 o wysokości 16 cm), choć taki gigant jak Scythe Orochi z zamontowanymi dwoma wentylatorami już się nie mieści.

Chłodzenie

Obudowa wyposażona jest w dwa wentylatory i pozwala na montaż dodatkowego 12 cm wentylatora na przednim panelu, tak aby schładzał twarde dyski. Takie trio doskonale radzi sobie ze schładzaniem nawet wydajnych komponentów, szczególnie że boczny wentylator umiejscowiony jest tuż nad kartą graficzną. Wentylatory podłączamy bezpośrednio do zasilacza, co niestety powoduje że pracują z maksymalną prędkością, na szczęście są dosyć ciche ( 28 dB).