NZXT Trinity

Zalety:

  • Ciekawy wygląd
  • Zatrzaskowe systemy mocowania dysków
  • Dyski umieszczone w poprzek obudowy
  • Przystępna cena

Wady:

  • Dołączone małe wentylatory

Ciekawa konstrukcja dla użytkowników szukających tańszych rozwiązań o dobrym współczynniku możliwości do ceny. Wg producenta jest "Po prostu sexy", według nas z pewnością warta uwagi.

Trinity to klasyczna obudowa dla mniej zasobnych w gotówkę graczy, których nie stać na kupno zaawansowanej i drogiej konstukcji, a chcieliby cieszyć się nietuzinkową "skrzynką" o rozsądnie zaprojektowanym wnętrzu. Wykonana jest ze stalowej blachy, która jest nieco grubsza niż w tanich obudowach, z dosyć ciekawie zaprojektowanym panelem przednim wykonanym z plastiku. Z przodu znajdują się również porty USB, FireWire, oraz audio. NZXT Trinity dysponuje również małym, podświetlonym na niebiesko, wyświetlaczem LCD wskazującym wysokość temperatury. Czujnik temperatury można umieścić w dowolnym miejscu. Z boku obudowy zaprojektowano duże okno, które eksponuje wnętrze komputera. W zestawie znajdują się również podświetlane wentylatory.

Wyposażenie

Atutem NZXT Trinity jest szybka instalacja napędów optycznych oraz twardych dysków. W sumie możemy zamontować cztery twarde dyski i cztery urządzenia we wnękach 5,25 cala. Rusztowanie twardego dysku można też szybko wyciągnąć, ponieważ przykręcone jest tylko jedną dużą śrubką, którą możemy odkręcić palcami. Do obudowy dołączany jest jeden wentylator 12 cm i dwa mniejsze 8 cm umieszczone z boku i tyłu obudowy. Warto wymienić tylny wentylator na większy 12 cm, bo zamontowany 8 cm jest głośny przy maksymalnych obrotach.

Konstrukcja

Szkielet obudowy wykonany jest z blachy stalowej, jest w miarę sztywny jednak wyraźnie słabszy niż w zaawansowanych konstrukcjach. Brakuje dodatkowej poprzeczki pod zasilaczem, która łączyłaby panel przedni z tylnym i usztywniała całość czyniąc ją bardziej odporną na odkształcenia.

Dyski umieszczone są w poprzek obudowy, dlatego zajmują mniej miejsca i mamy do nich wygodny dostęp. Możemy też zainstalować dłuższą kartę graficzną, jak i wysoki układ chłodzący procesor (16 cm) a nawet takiego kolosa jak Scythe Orochi choć wymaga to okręcenia wentylatora umieszczonego w panelu bocznym obudowy.

Chłodzenie

Trinity dysponuje 120 mm wentylatorem umieszczonym na przednim panelu, który aktywnie chłodzi twarde dyski. Możesz także zamontować wentylator 92 mm za klatką HDD, tak, aby ciepłe powietrze było bezpośrednio odprowadzane na zewnątrz. Dyski są więc bardzo dobrze schładzane i przy optymalnej konfiguracji nie podwyższają temperatury wnętrza obudowy. Dodatkowy wentylator umieszczony w okienku, wspomaga schładzanie procesora, dodatkowo oświetla wnętrze komputera na niebiesko. Wyposażony jest też w filtr antykurzowy.

Użytkowanie

To dobra obudowa do budowy komputera do gier za rozsądne pieniądze. Wymaga jednak dodatkowych inwestycji w wymianę dołączanych wentylatorów na większe i cichsze.