NZXT Zero 2

Zalety:

  • Wydajna wentylacja
  • Mieści duże układy chłodzące procesor
  • Szybki montaż podzespołów

Wady:

  • Wysoka cena

Duża obudowa dla bardziej wymagających użytkowników. Jest starannie wykonana i dobrze wyposażona, a co istotne prezentuje się nietuzinkowo z ciekawie zaprojektowanym panelem przednim i elementami podświetlanymi na niebiesko.

Obudowa ma cztery zewnętrzne wnęki 5,25 i dwie 3,5 cala. Panel przedni, podświetlają diody LED, całość zaś pokryto czarnym lakierem. Jak na konstrukcje Full Tower nie jest przesadnie droga, co może zwrócić uwagę osób szukających dużych, dobrze zaprojektowanych obudów za rozsądne pieniądze. Jest przy tym porządnie wykonana i umożliwia zamontowanie aż sześciu wentylatorów 12 cm. Trzy wentylatory są na wyposażeniu (dwa zamontowane na tylnej ściance i jeden z przodu). To idealna konstrukcja do budowy wydajnego komputera do gier, który ma stać na podłodze, bo na biurku obudowa zajmuje stanowczo za dużo miejsca (57,5x23x54,5 mm – wys./szer./gł.)

Konstrukcja

Zero 2 wykonana jest z stalowej blachy o grubości 1 mm i dzięki dodatkowym wzmocnieniom jest sztywna i z pewnością będzie nam długo służyć. Panel przedni wykonany jest z plastiku i wyposażony jest w drzwiczki, za którymi ukryto wnęki na napędy optyczne oraz przyciski do uruchamiania i resetowania komputera. Duże rozmiary obudowy spowodowały, że w środku mamy sporo miejsca i bez problemów zmieścimy nawet dużą płytę główną i większy układ chłodzący jak np. Scythe Mugen o wysokości 16 cm. Zmieści się nawet taki kolos jak Scythe Orochi, o ile nie będziemy zakładać wszystkich wentylatorów w panelu bocznym. Rusztowanie na twarde dyski jest na stałe przymocowane do obudowy i umieszone prostopadle do osi obudowy.

Wyposażenie

Obudowa pozwala na montaż aż sześciu twardych dysków, które mocujemy bez użycia śrubokrętu za pomocą plastikowych prowadnic. Podobny system mocowania zastosowano do montażu napędów optycznych. U góry obudowy wyprowadzono dwa gniazda USB, audio oraz eSATA, które coraz częściej pojawia się w dobrej jakości obudowach, bo pozwala na wygodne podłączenie szybkich dysków zewnętrznych. Obudowa nie ma wyprowadzonych otworów na węże do wodnego układu chłodzenia.

Chłodzenie

Na wyposażeniu są trzy wentylatory z czego dwa zamontowane na tylnej ściance a jeden na przedniej. Przedni wentylator umieszczono tak, aby wprowadzał do wnętrza obudowy chłodniejsze powietrze z zewnątrz i jednocześnie schładzał twarde dyski. Dodatkowe cztery 12 cm wentylatory możemy zamontować w panelu bocznym, montując je w specjalnym okienku wykonanym z siatki. Do dyspozycji mamy jeszcze jedno mniejsze gniazdo na montaż 8 cm wentylatora, na górnym panelu obudowy. W sumie możemy zamontować osiem wentylatorów, co z pewnością wystarczy do schłodzenia wydajnych podzespołów nawet w upalne dni.

Użytkowanie

Dużym plusem jest zamontowanie wentylatorów z trzypinowym złączem do podłączania ich do płyty głównej, co pozwoli na kontrolę ich prędkości, a co za tym idzie głośności pracy komputera. Oprócz tego do wentylatorów dołączane są przejściówki pozwalające podłączyć wentylatory bezpośrednio do zasilacza. Pamiętajmy jednak, że pracują wówczas z maksymalną prędkością. Jedynym minusem opisywanej konstrukcji jest umieszczenie przycisków do uruchamiania i resetowania komputera za drzwiczkami, co zmusza nas do ich otwierania, gdy chcemy włączyć komputer.


Zobacz również
Laptop dla czołgisty
GE63VR 7RE RAIDER - stworzony do gier