Natec Octopus

Trzeba przyznać, że dobrej jakości tanich zestawów klawiatury z myszą jest coraz więcej, jednak i wśród nich znajdziemy lepsze i gorsze modele. Octopus wyróżnia się ciekawą stylistyką i jakością wykonania, a biorąc pod uwagę te parametry aż trudno uwierzyć że kosztuje tylko 139 zł.

Kiedy zależy ci na jakości wykonania i stylistyce, a nie stać cię na najdroższe zestawy Microsoftu czy Logitecha wybierz zestaw Natec Octupus. Jeżeli często pracujesz w pracy na laptopie gwarantujemy, że zestaw ten spełni Twoje oczekiwania. Co prawda klawiatura pozbawiona jest dodatkowych przycisków i podpórki pod nadgarstki ale jest starannie wykonana z dobrej jakości materiałów. Wyposażona jest w nożycowy mechanizm zaczepu klawiszy i niskoprofilowe klawisze, podobnie jak większość klawiatur z obecnie sprzedawanych laptopów. Równie starannie wykonana jest mysz, która wyposażona jest w metalową rolkę i dodatkowe przyciski. Mysz i klawiatura komunikują się z komputerem bezprzewodowo wykorzystując technologię 2,4 GHz, co wg producenta zapewnia zasięg do około 15 m.

Klawiatura

Klawiatura jest sztywna i nie trzeszczy nawet przy mocniejszym wygięciu, jest również solidnie wykonana i powinna długo nam służyć. Wyposażona jest w 3 mm klawisze, które wykorzystują nożycowy mechanizm zaczepu dobrze znany wszystkim użytkownikom laptopów. Osoby przyzwyczajone do pracy na klawiaturze laptopa nie powinny więc mieć problemów z pracą na Octopusie. Klawiatura pozbawiona jest dodatkowych przycisków, ma za to gumowe nóżki stabilizujące ją na blacie biurka. Wyposażona jest też w diodę, która zapala się, gdy poziom naładowania baterii jest niski (2 baterie AA).

Mysz

Osobiście bardzo lubię myszy o wysokim profilu, dlatego gryzoń z zestawu Nateca bardzo mi przypadł do gustu. Jest starannie wykonany, a metalowa rolka nadaje mu rasowego wyglądu. Przydatne w codziennej pracy okazują się dwa dodatkowe przyciski obsługiwane kciukiem, a wbudowana dioda informuje nas o niskim poziomie naładowania baterii. Mysz, pomimo optycznego sensora, dobrze radzi sobie z pracą na różnych powierzchniach, do gier jednak się nie nadaje, bo efekt akceleracji wstecznej jest wyraźny choć występuje tylko przy szybszych ruchach.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: