NavRoad NEXO Mobi

NavRoad NEXO Mobi to nie tylko zwyczajna nawigacja, to rozbudowane urządzenie do komunikacji, nawigowania, przeglądania internetu, odbierania poczty i wielu innych zadań. To właściwie sześciocalowy tablet pracujący pod kontrolą Androida, wyposażony we wszystkie udogodnienia tego typu sprzętu.

NEXO Mobi obsługuje dwie karty SIM, technologię Bluetooth, ma wbudowany interfejs Wi-Fi. Będąca na wyposażeniu kamera w połączeniu z odpowiednim oprogramowaniem sprawia, że może pełnić rolę wideorejestratora. Jest tu wejście AV oraz gniazdo kart na kolejną pamięć, gdy skończy się miejsce w pamięci wbudowanej (8 GB). Można na nim instalować dowolne oprogramowanie przeznaczone dla zarządzającego urządzeniem systemu. Co ważne, dodatkowe możliwości idą w parze z wysoką jakością wykonania i nie oznaczają szokująco wysokiej ceny urządzenia. NEXO Mobi, wyposażony w oprogramowanie nawigacyjne AutoMapa kosztuje połowę tego co mające mniejsze wyświetlacze i dużo mniejsze możliwości produkty Garmina czy TomToma.

Zastosowany w nawigacji ekran niewiele ustępuje najlepszemu w tym zestawieniu Garminowi. Reprodukowane kolory są ładne, a jasność więcej niż wystarczająca. Zawodzi trochę rozdzielczość, która przy tej wielkości urządzeniu mogłaby być większa. Pojemnościowy sposób sterowania pozwala oczywiście na obsługę wielodotykowych gestów, a kąty patrzenia są naprawdę dobre. Obecność aż dwóch gniazd kart SIM nie oznacza, że Mobi od razu zastąpi telefon. Jest po prostu za duży i nieporęczny, ale to kwestia przyzwyczajenia. W związku z szerokim zakresem zastosowań i otwartym systemem operacyjnym będącym podstawą urządzenia obsługa nawigacji jest trudniejsza od rozwiązań specjalnych.

Zobacz również:

  • Mapy Google otrzymują proekologiczną funkcję
  • Jaki lokalizator GPS dla dzieci wybrać? Przegląd najciekawszych propozycji na wakacje i nie tylko