NavRoad NR460

Zalety:

  • Bardzo wysoka jakość wykonania
  • Dobry, czytelny ekran
  • Dobre mapy dostarczane wraz z urządzeniem
  • Bardzo estetycznie zaprojektowany
  • Niezwykle małe rozmiary

Wady:

  • Dość długo ustala pozycję po uruchomieniu
  • Kłopoty z czytelnością ekranu przy bardzo jasnym świetle

Podobnie jak przedstawia się to we wysokich niemal dziedzinach tak i podczas wyboru urządzania GPS kobiety i mężczyźni kierują się zupełnie innymi przesłankami. Opisywany poniżej NavRoad NR460 to GPS posiadający wiele zalet, ale cechujący się przede wszystkim stylistyką, która spodoba się płci pięknej.

Podobnie jak przedstawia się to we wysokich niemal dziedzinach tak i podczas wyboru urządzania GPS kobiety i mężczyźni kierują się zupełnie innymi przesłankami. Opisywany poniżej NavRoad NR460 to GPS posiadający wiele zalet, ale cechujący się przede wszystkim stylistyką, która spodoba się płci pięknej. NavRoad NR460 czyni to dzięki wyjątkowo udanej estetyce i niezwykle małym rozmiarom. Zgrabnie zaprojektowane urządzenie, mimo iż wyposażone w ekran o standardowej przekątnej 4,3 cala, jest niezwykle cienkie dzięki czemu waży zaledwie 130 g, najmniej spośród testowanych przez nas dotąd GPS-ów.

Ograniczenie rozmiarów nie odbyło się kosztem jakości zainstalowanego wyświetlacza - rozdzielczość, kontrast i jakość kolorów są dobre. NavRoad NR460 może służyć jako urządzenie do odtwarzania muzyki, filmów i przeglądania zdjęć. Brak w nim łączności bezprzewodowej z urządzeniami zewnętrznymi ale to funkcja z której i tak korzysta się rzadziej. Wszelkie dane należy dostarczyć na karcie microSD co jest dość nietypowe, ale wymuszone przez rozmiary GPS-a.

Zestaw zawiera: ładowarkę sieciową, ładowarkę samochodową i uchwyt montowany na szybie samochodu. Zakres regulacji ustawień jest dobry, jakość wykonania bardzo dobra – podczas jazdy urządzenie nie drży i nie odpada od szyby. Co więcej, dzięki podłączaniu ładowarki samochodowej do gniazda w uchwycie łatwiejszy jest montaż, całość wygląda estetyczniej, a poprowadzenie kabla zasilającego jest łatwiejsze.

Czas od uruchomienia urządzenia do wyświetlenia menu to 29 sekund – nie rewelacyjny, ale zupełnie przyzwoity. Pierwsze odszukanie aktualnej pozycji na mapie trwało 43 sekundy – także zupełnie znośnie.

NavRoad NR460 jest dostarczany z dwoma rodzajami map: AutoMapa 5.5.0 i NavroadMap 7.71. Sprawdziliśmy działanie AutoMapy (druga była wersją o ograniczonym czasie użytkowania). Nieco zastrzeżeń można mieć do interfejsu i systemu wprowadzania danych oraz planowania tras, ale po jakimś czasie da się z nim oswoić.

Mapa jest za to bardzo precyzyjna – zawiera plany wszystkich miejscowości, w większym miastach nie ma też problemu z ustaleniem numeru budynku czy celu podróży. Wytyczone trasy próbne okazywały się być precyzyjne, choć w kilku punktach brakowało im finezji z jaką poruszały się doświadczony kierowca, dobrze znający drogę. Czas wyznaczania tras nie raził, zaś ich długość była niemal optymalna. Czytelność mapy stoi na wysokim poziomie. Bardzo atrakcyjny wygląd i małe rozmiary sprawiają, że NavRoad NR460 będzie z pewnością ulubieńcem kobiet. W niczym nie ustępuje on GPS-om o znacznie większych rozmiarach i wadze, za to bardzo łatwo go zdemontować i schować choćby w kieszeni torebki czy marynarki.


Zobacz również
Laptop dla czołgisty
GE63VR 7RE RAIDER - stworzony do gier