NavRoad NR460 BT

Przed rokiem testowaliśmy nawigację NavRoad NR460 , która w naszym rankingu zajęła bardzo wysokie miejsce. Obecnie mogliśmy sprawdzić działanie modelu NR 460 BT wzbogaconego o łącze Bluetooth.

NavRoad NR460 BT zaskakuje przy pierwszym kontakcie bardzo małymi wymiarami. Urządzenie zmieści się bez problemu nawet do małej kieszeni. Wyposażono je w dobrej jakości 4,3 calowy ekran. W pełni wystarcza on do funkcji nawigacji, choć przy multimedialnych przydałaby się jednak większa przekątna. Navroad może odtwarzać filmy, muzykę i służyć jako przeglądarka zdjęć. Pliki dostarczane są na kartach MicroSD.

W zestawie znaleźliśmy nawigację, uchwyt do mocowania na szybie i ładowarkę samochodową. Zniknęła więc ładowarka sieciowa. Uchwyt do mocowania na szybie zachwyca jakością i przemyślaną konstrukcją – zapewnie duży zakres regulacji i umożliwia podpięcie zasilania bezpośrednio do niego a nie do samej nawigacji.

Jakość wykonania Navroda jest bardzo dobra – użyte materiały wysokiej jakości, spasowanie znakomite a odporność na uszkodzenia wysoka.

Zastosowany procesor MTK 468 MHz dobrze radzi sobie z obsługą mapy i funkcji multimedialnych. W urządzeniu zainstalowano 64 MB pamięci RAM a także 1024 MB pamięci flash na potrzeby użytkownika. Poza tym jest wspomniane wcześniej gniazdo kart MicroSD o maksymalnej pojemności 8 GB.

Bluetooth umożliwia używanie nawigacji jako zestawu głośnomówiącego. Wbudowany mikrofon jest czuły a głośnik pozwala doskonale słyszeć rozmówcę nawet przy wysokich prędkościach.

Przeszkadzać może krótki czas pracy na akumulatorze, ale to następstwo małych rozmiarów i zastosowania litowo-polimerowej baterii o pojemności zaledwie 530 mAh.

Testowana nawigacja wyposażona była w mapę AutoMapa Europa w wersji 6.1.0. Mapa ma dobry, czytelny interfejs użytkownika. Liczba zapisanych adresów i punktów POI jest bardzo duża. Trasy na ogół wyznaczane są precyzyjnie, choć nie da się uniknąć wpadek, co jednak nie jest winą mapy a realiów naszego kraju ( można długo śmiać się z wyznaczania części szybkiej trasy przez drogę Warszawa-Sochaczew, no, przynajmniej do czasu gdy się na nią nie wjedzie). W uniknięciu większości przykrych konfrontacji teorii z polską rzeczywistością pomaga system AM Traffic, działający na zasadzie zbierana i przekazywania informacji od użytkowników AutoMapy.

Zainstalowany 42-kanałowy odbiornik GPS sprawdza się znakomicie. Wprawdzie trze

ba chwilę poczekać na odnalezienie sygnału, ale później jego zgubienie może nastąpić tylko w skrajnie niekorzystnych warunkach.

Navroad NR 460 BT wywiera bardzo dobre wrażenie. Jest doskonale wykonany, solidny i przemyślany. Zainstalowane mapy sprawdzają się podczas jazdy podobnie jak funkcja zestawu głośnomówiącego. Niewielkie rozmiary sprawiają, że jest łatwy w przenoszeniu, a w połączeniu z udaną estetyką czynią z niego ulubieńca Pań. Przeszkadzać może tylko mały ekran o przekątnej 4,3 cala. Na pewno nie sprawdzi się w dużym SUVie, ale do mniejszych aut będzie wystarczający.