NavRoad NR560BF

NavRoad NR560BF to rozwinięcie konstrukcji, które kilka miesięcy temu zajęły bardzo wysokie miejsca w naszych testach. Uzupełniono go dokładnie o to co w tym czasie stało się wyznacznikiem ducha czasu: większy ekran i łącze do współpracy z telefonem.

NavRoad NR560BF posiada ekran o przekątnej 5 cali i rozdzielczości 480 x 272 punkty. Dokładnie tego potrzebował by rywalizować bez problemu z najlepszymi nawigacjami na rynku. Obraz charakteryzuje się doskonałą ostrością i dobrymi pozostałymi parametrami. Czułość ekranu należy ocenić bardzo wysoko. Ta ostatnia wraz z dużą przekątną sprawiają, że sterowanie i posługiwanie się klawiaturą ekranową to czysta przyjemność.

Pod względem ergonomii i jakości wykonania urządzenie stanowi najwyższą klasę. Zbudowano je z materiałów dobrej jakości i odpornych na uszkodzenia. U góry umieszczono przycisk do usypiania/wybudzania, z lewej strony gniazdo kart Micro SD, a od dołu gniazdo słuchawkowe i USB. Doskonały uchwyt ma odpowiednią długość i bardzo duże możliwości regulacji. Co więcej montaż na nim nawigacji jest niezwykle łatwy a przewód zasilający podpina się właśnie do niego.

Nawigacja mimo pięciocalowego ekranu jest bardzo cienka i lekka dzięki czemu po zdemontowaniu można ją przenosić nawet w kieszeni.

NavRoad pracuje używając procesora MTK o częstotliwości 468 MHz. Urządzenie jest wyposażone w 64 MB pamięci RAM i 2048 MB wbudowanej pamięci flash. Na tej ostatniej można przechowywać swoje dane.

NavRoad pozwala na przeglądanie zdjęć, filmów oraz odsłuchiwanie plików muzycznych. Wbudowane łącze bluetooth pozwala na korzystanie z niego jak z zestawu głośnomówiącego. Funkcje współpracy z telefonem są bardzo rozbudowane, pozwalają nawet na pobieranie książki adresów. Transmiter FM umożliwia połączenie z samochodowym zestawem audio.NavRoad ma zainstalowaną także przeglądarkę internetową z której możemy korzystać po połączeniu z siecią za pomocą telefonu.

Zainstalowana mapa to AutoMapa Polska 5.5.3. Duża baza adresów, punktów, dobre wytyczanie tras i duże możliwości dostosowania do gustu użytkownika to jej zalety. Do kolejnych należą bardzo łatwy w obsłudze i programowaniu interfejs i rok darmowych aktualizacji. Mapa ma wbudowaną bazę fotoradarów i niebezpiecznych miejsc. Korzystanie z niej je łatwe i przyjemne o ile tylko zdecydujemy się na rezygnację z niektórych fajerwerków graficznych.

NavRoad po całkowitym wyłączeniu uruchamia się dość długo bo aż 39 sekund. Wybudzenie trwa na szczęście nie dłużej niż 2 sekundy. Wszystkie funkcje urządzenia działają bardzo płynnie. Wbudowany odbiornik GPS to MTK o aż 66 kanałach.

NavRoad NR560BF, podobnie jak poprzednie modele tej marki należy do najlepszych GPSów na rynku. Ma mnóstwo zalet wśród których na wyróżnienie zasługuje doskonałe wykonanie, rewelacyjny uchwyt do mocowania na szybie i ogromna praktyczność urządzenia. Oferując tak wiele usprawiedliwia swoją cenę wynoszącą około 700 zł.