NavRoad Q1

GPS NavRoad Q1 to urządzenie bardzo praktyczne – dzięki wielu funkcjom można go używać także jak centrum rozrywki, choć oczywiście nie powinien tego robić kierowca podczas jazdy. Bardzo wysoka jakość wykonania i estetyka produktu wzbudzają zaufanie już od pierwszego z nim kontaktu.

Navroad Q1 posiada wiele funkcji. Oprócz podstawowej – nawigowania do celu, może wyświetlać zdjęcia, filmy, odtwarzać muzykę, łączyć się telefonem komórkowym, a także służyć jako wyświetlacz kamery cofania (nie ma jej w zestawie). Wielkość ekranu pozwala na dość łatwe rozpoznanie wyświetlanego obrazu. Dane, w tym mapy, dostarcza się na kartach pamięci SD/SDHC. Niestety, podczas rozpoczynania pracy testowany egzemplarz miał tendencje do nierozpoznawania karty. Jednakże gdy już to się udało, nie było kłopotu z dostępem do danych.

Wielkość ekranu pozwala na dość łatwe rozpoznanie wyświetlanego obrazu. Jego rozdzielczość, jakość wyświetlanych kolorów i kontrast stały na dobrym poziomie. Nieco gorzej było z jasnością, ale i ta okazywała się być standardowa dla urządzeń GPS. Niestety oznacza to pewne kłopot z czytelnością w najtrudniejszych warunkach – przy padającym na wyświetlacz, ostrym świetle słonecznym.

Wraz z urządzeniem dostarczane są: ładowarka sieciowa, ładowarka samochodowa i uchwyt montowany na szybie samochodu. Jego zakres regulacji jest dobry. Po zamontowaniu uchwyt trzyma bardzo pewnie – nie zdarzało mu się odpadnięcie od szyby, nie wpadał też w drżenie podczas jazdy po gorszych drogach i to mimo sztywnego zawieszenia w samochodzie.

GPS uruchamia się szybko – trwa to około 15 sekund. Gorzej jest z pierwszym ustaleniem pozycji – musieliśmy na to czekać niemal minutę. Jednakże podczas pracy i jazdy opisywany GPS ani razu nie zgubił sygnału. Ekran pozwala na łatwe wprowadzanie danych, choć w tym przydaje się nieco wprawy i precyzji.

NavRoad Q1 jest dostarczany z dwoma rodzajami map: AutoMapa 5.5.0 i NavroadMap 7.71. Sprawdziliśmy działanie tej pierwszej (druga była wersją o ograniczonym czasie użytkowania). Nieco zastrzeżeń można mieć do interfejsu i systemu wprowadzania danych i planowania tras, ale po jakimś czasie da się z nim oswoić. Mapa jest za to bardzo precyzyjna – zawiera plany wszystkich miejscowości, w większym miastach nie ma też problemu z ustaleniem numeru budynku czy celu podróży. Wytyczone trasy próbne okazywały się być precyzyjne, choć w kilku punktach brakowało im finezji z jaką poruszały się doświadczony kierowca, dobrze znający drogę. Czas wyznaczania tras nie raził, zaś ich długość była niemal optymalna. Czytelność mapy stoi na wysokim poziomie.

GPS NavRoad Q1 to urządzenie bardzo praktyczne – dzięki wielu funkcjom można go używać także jak centrum rozrywki, choć oczywiście nie powinien tego robić kierowca podczas jazdy. Bardzo wysoka jakość wykonania i estetyka produktu wzbudzają zaufanie już od pierwszego z nim kontaktu. W miarę korzystania, to dobre wrażenie tylko się umacnia. Dzięki wielu zaletom NavRoad Q1 może być polecony nawet bardziej wymagającym użytkownikom.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: