Navigon 1410 Europe 40

Dla tych którzy nie potrzebują dodatkowych funkcji i dużego wyświetlacza Navigon oferuje model 1410 z mapami Europy. Bardzo dobre dopracowane mapy to największa zaleta tego urządzenia, ale test wykazał, że nie jedyna.

Navigon 1410 dysponuje maleńkim, 3,5 calowym ekranem. Wystarcza on jednak do wyświetlana map, przynajmniej dopóki nie zamontujemy go w zbyt dużym samochodzie. Ekran wyświetla ładny obraz i jest precyzyjny jak na tak małą przekątną. Jakość wykonania urządzenia można ocenić na dobrą, choć brak tutaj materiałów najwyższej półki. U góry obudowy umieszczono przycisk do włączenia, u dołu gniazdo USB do łączenia z komputerem i zasilania. X prawej stron jest jeszcze gniazdo kart microSD. Uchwyt do mocowania na szybie zapewnia dobry zakres regulacji a umieszczanie na nim urządzenia jest bardzo łatwe.

Maleńki Navigon wykorzystuje mocny procesor Centrality Atlas IV o częstotliwości pracy 500 MHz. W urządzeniu znajdziemy też 64 MB pamięci RAM i 2048 MB pamięci ROM.

Brak dodatkowych funkcji sprawia, ze najważniejsze są tutaj mapy i odbiornik GPS.

Navigon 1410 posiadał mapy 40 państw Europejskich. Duża liczba adresów i punktów POI oraz przyjazny interfejs użytkownika to ich duże zalety. Kolejne to baza radarów i asystent pasa ruchu.

Funkcja dla pieszych pozwala na wyświetlanie mapy w pionowym ujęciu – z pewnością ułatwi odnalezienie auta na parkingu i dotarcie do ostatecznego celu podróży. Jest też funkcja łatwego odnajdywania parkingów w interesującym nas miejscu. Ogólnie mapy Navigona należą do jednych z najlepszych na rynku i wyznaczają bardzo wysoko poprzeczkę dla konkurencji.

Wbudowany odbiornik GPS SiRF Atlas IV także nie zawodzi. Szukanie sygnału nie jest zbyt długie a jego utrzymywanie podczas jazdy, nawet w trudnych warunkach, bardzo dobre.

Navigon 1410 z mapami Europy kosztuje 470 zł. To sporo jak na urządzenie z tam małym ekranem, ale jakość map i utrzymywania sygnału rekompensują taki wydatek. Jeśli tylko szyba w samochodzie nie będzie zbyt odległa, mały Navigon doskonale sprawdzi się podczas podróży.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: