Navitel Dual DVR MR250

Zalety:

  • Jakość nagrań wideo Full HD
  • Technologia podwójnego zapisu

Wady:

  • Krótki kabel
  • Lusterko nieco przybliża obraz

Navitel Dual DVR MR250 to dwa w jednym - lusterko wsteczne i kamera. Co warto wiedzieć na jego temat?

Navitel Dual DVR MR250 to wideorejestrator wbudowany w lusterko wsteczne 5". Obiektyw 160° został wyposażony w soczewkę z 4-warstwowego szkła, a jakość nagrań wideo to Full HD, czyli 1920 x 1080 pikseli, z prędkością 30 kl./sek. Długość nagrania można ustalić na 1, 3 lub 5 minut, dopuszczalne jest również zapisywanie w pętli oraz nadpisywanie najstarszych nagrań. Jeśli urządzenie jest podłączone do źródła zasilania, kamera automatycznie zacznie rejestrować materiał po uruchomieniu silnika. Nowoczesna technologia podwójnego zapisu umożliwia nagrywanie zarówno z przodu, jak i tyłu pojazdu (w tym przypadku rozdzielczość to 656х492 pikseli), na wypadek nieprzewidzianych sytuacji.

NAVITEL MR250 posiada G-Sensor, który w przypadku gwałtownego przyspieszenia, hamowania lub kolizji chroni nagrane pliki. Lusterko wyposażono w 5-calowy wyświetlacz w technologii IPS. Urządzenie obsługuje karty microSD do 64GB. Lusterko posiada wytrzymałą, metalową obudowę. Kamera cofania jest wodoszczelna oraz odporna na kurz. Spełnia także normę IP65. A czy ta kamera samochodowa ma jakieś wady? Po pierwsze - samo lusterko. W przeciwieństwie do zwykłego nieco przybliża obraz i trzeba się do tego przyzwyczaić. Po drugie - kabel zasilania jest krótki i w niektórych samochodach może nie sięgać do gniazda - wtedy trzeba albo inwestować w przedłużkę, albo całkiem nowy kabel.

Navitel Dual DVR MR250 to solidny model, który sprawdzi się wszędzie tam, gdzie kierowca nie mam miejsca lub ochoty na wieszanie większego urządzenia.