Navroad Duxo

Navroad Duxo to najnowsza nawigacja tego producenta. Wyposażona jest w 5 calowy wyświetlacz, który pracuje w naturalnej rozdzielczości 800x480 pikseli, Automapę i modem 3G. Dzięki funkcji LiveDrive! potrafi tak obliczyć trasę aby ominąć korki.

Obudowa

Navroad Duxo oferuje prostą i praktyczną obudowę wykonaną z gumowanego plastyku. Wygodnie się ją trzyma w dłoniach, nie mamy też zastrzeżeń do jakości wykonania. Oczywiście nie jest to produkt tej klasy co nawigacje Garmina czy Beckera, ale jest też od nich tańszy. Z pewnością to krok w dobrym kierunku, bo słabych jakościowo GPS-ach Auro i Vivo.

Użytkowanie

Navroad Duxo uruchamia się przyciskiem umieszczonym w lewym górnym rogu obudowy. Nie jest on duży, ale nie powinniśmy mieć żadnych problemów z jego używaniem. Z lewej strony umieszczono dodatkowe gniazda: czytnik kart microSD, SIM, gniazdo USB i słuchawkowe. Ekran o rozdzielczości 800x480 pikseli oferuje dobra szczegółowość obrazu i możemy za jego pomocą wygodnie sterować nawigacją bez konieczności używania rysika. Uchwyt jest nieco toporny, ale spełnia swoje zadanie. Duża gumowa przyssawka pewnie trzyma się szyby, a nawigację łatwo można zdjąć i osadzić w uchwycie.

Zobacz również:

  • Masz nowego flagowca z Androidem? Już niedługo otrzymasz dokładniejszą nawigację GPS!

Navroad Duxo wyposażony w Automapę, która bez większych problemów prowadzi nas do celu a dzięki funkcji LiveDrive i wbudowanemu modemowi 3G potrafi tak wytyczać trasę, aby omijać korki. Mapa uruchamia się i działa szybko. Głowna w ty zasługa zastosowania wydajnego 600 MHz procesora i 128 MB pamięci, które zapewniają płynną pracę systemu oraz oferują doskonałą platformę dla instalacji najbardziej popularnych programów nawigacyjnych. 2GB pamięci wbudowanej pozwalają na przechowywanie plików ze zdjęciami, filmami, muzyką itp.

Wnioski

Navroad Duxo to wszechstronny GPS. Dostępna z poziomu menu głównego przeglądarka umożliwia m.in. otwieranie stron internetowych, obsługę poczty elektronicznej itp. Połączenie pełnej funkcjonalności zestawu do nawigacji GPS z pełną funkcjonalnością telefonu komórkowego, wyposażonego w kartę SIM wraz z platformą do szerokiej działalności w sieci Internet to tylko niektóre z ogromnych możliwości tego urządzenia. Warto też zwrócić uwagę na model NavRoad Reco, który posiada wbudowaną kamerę.