Navroad LEEO ST + AutoMapa PL

Navroad LEEO ST różni się od modelu LEEO S możliwością odbioru telewizji cyfrowej. Poza tym to identyczne nawigacje sprzedawane w dwóch wersjach: bez mapy i z AutoMapą.

Obudowa

Obudowa w kolorze fortepianowej czerni z srebrną obramówką jest starannie wykonana i świetnie się prezentuje. Większość gniazd umieszczono po lewej stronie obudowy. Fajnie, że oprócz standardowego przycisku do uruchamiania nawigacji do dyspozycji mamy jeszcze dodatkowe dwa przyciski do regulacji głośności. Jak się domyślacie wynika to z tego, że nawigacja ta ma też spore multimedialne możliwości, jak np. odtwarzanie muzyki czy filmów.

Navroad LEEO ST + AutoMapa PL

Navroad LEEO ST AutoMapa PL

Uchwyt to nowoczesna konstrukcja wyposażona w aktywne zasilanie (ma wbudowane gniazdo USB), możemy też podłączyć do niego kamerę cofania. Co istotne dobrze trzyma się szyby. Niestety podczas jazdy po bezdrożach nawigacja ma tendencję do wpadania w drgania.

Zobacz również:

  • Mapy Google otrzymują proekologiczną funkcję

Wyposażenie

Navroad LEEO ST wyposażona jest w system Windows 6 CE i procesor SiRF Atlas V, 664 MHz. Duży ekran sprawia, że nadają się jedynie do większych samochodów osobowych. Producent w tym modelu postawił na zwiększenie możliwości multimedialnych. Wbudowany tuner DVB-T pozwala na oglądanie naziemnej telewizji, jest też możliwość odtwarzania filmów, muzyki czy zdjęć. Przydaje się wówczas duży ekran, ale trzeba pamiętać o jego ograniczeniach -to tania matryca TN, o wąskich kątach widzenia i przeciętnej jaskości wyświetlanego obrazu. Do jej zalet należy natomiast zaliczyć matowe wykończenie, które sprawdza się gdy jedziemy w słoneczny dzień, bo nie powstają denerwujące refleksy świetlne czy odbicia.

Możliwości

W dużym samochodzie 7-calowy ekran pracujący w naturalnej rozdzielczości 800 x 480 pikseli okazuje się bezcenny. Wyświetlane informacje są czytelne, a obsługa nawigacji za pomocą palca komfortowa. Natomiast gdy jedziesz po bezdrożach, nawigacja z powodu dużego ciężaru wpada w drgania, co utrudnia odczytywanie danych. Do zalet tego GPS-u na pewno zaliczyć należy szybkość i stabilność utrzymywania sygnału i wykorzystanie popularnej, sprawdzonej AutoMapy. Warto zwrócić uwagę również na interfejs programowy, który jest czytelny i nowoczesny. Wszystkie funkcje przestawione są w formie ikonek, co ułatwia ich wybieranie.

Wbudowany moduł Bluetooth po podłączeniu do telefonu pozwala korzystać z nawigacji jak z zestawu głośnomówiącego. Po połączeniu z Internetem możemy również skorzystać z opcji LiveDrive, czyli pobierania przez nawigację informacji o utrudnieniach na drodze.

Wnioski

Navroad LEEO ST zajmuje sporo miejsca (158x99x12 mm), także sprawdzi się w większych samochodach. Aktywny uchwyt jest wygodny i daje sporo możliwości jak chociażby automatyczne uruchomienie nawigacji i włączenie mapy. Zainstalowana Automapa to sprawdzone rozwiązanie i według wielu osób to najlepsze oprogramowanie do podróżowania po Polsce.

Zobacz inne testy GPS-ów


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: