Navroad Reco

Navroad Reco to jeden z najbardziej rozbudowanych GPS-ów w naszym zestawieniu. Pozwala on na rejestrowanie obrazu wideo z wykorzystaniem wbudowanej kamery. Obsługa kamery jest bardzo łatwa a możliwość rejestrowania obrazu może być nieoceniona w przypadku kolizji drogowej. Filmy możemy przeglądać na ekranie nawigacji lub zapisać na karcie pamięci i odtworzyć na innym urządzeniu.

Obudowa

Navroad Reco wyposażona jest w dwa czytniki kart pamięci microSD, gniazdo słuchawkowe, USB i do podłączenia zewnętrznej kamery. Na górze obudowy umieszczono przycisk uruchamiający urządzenie. Całość tworzy zgrabną konstrukcję, która co prawda nie jest tak stylowa jak zwycięzca naszego testu, ale za to praktyczna i funkcjonalna.

Matowa obudowa to praktyczne rozwiązanie, bo nie są widoczne na niej odciski palców, czy drobne ryski. Jest przy tym sztywna i mocna, przy mocniejszym dociśnięciu nic w niej nie trzeszczy nie ugina się. Uchwyt do mocowani nawigacji jest duży i dobrze trzyma urządzenie nawet na wyboistych drogach.

Użytkowanie

Navroad Reco pozwala na rejestrowanie obrazu wideo z wykorzystaniem wbudowanej kamery. Obsługa kamery jest bardzo łatwa a możliwość rejestrowania obrazu może być nieoceniona w przypadku kolizji drogowej. Filmy możemy przeglądać na ekranie nawigacji lub zapisać na karcie pamięci i odtworzyć na innym urządzeniu.

Ekran o przekątnej 5 cali pracuje w naturalnej rozdzielczości 800x480 pikseli. Zarówno wielkość jak i rozdzielczość ekranu są idealne do samochodów osobowych. Wyświetlane dane są czytelne a GPS nie zajmuje zbyt dużo miejsca na szybie.

Mapa

Navroad Reco wyposażony został w Automapę z szczegółową mapą Polski. To jedna z najlepszych map naszego kraju, niestety jest też bardzo wymagająca jeżeli chodzi o wydajność GPS-a co niestety przekłada się na dosyć wolną pracę Reco. Ręczne przesuwanie mapy nie odbywa się płynnie, wybieranie opcji też nie jest tak szybkie jak w innych nawigacjach. Gdy jedziemy samochodem nie ma to jednak większego znaczenia.

Wnioski

Navroad Reco dobrze trzyma sygnał i sprawnie wytycza trasę a po sparowani z telefonem za pomocą interfejsu Bluetooth potrafi też poinformować nas o ewentualnych utrudnieniach jakie możemy spotkać na drodze. Podczas normalnej pracy, gdy nie nawigujemy ręcznie po mapie wszystkie opcje wyświetlane są szybko i bez zadyszki. To dobra nawigacja za rozsądne pieniądze, ma swoje wady, ale spore możliwości w zupełności je rekompensują. Warto też zwrócić uwagę na najnowszą nawigację NavRoad Duxo z wbudowanym modemem 3G, i funkcją LiveDrive! (omijanie korków).

Zobacz inne testy GPS-ów


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: