Neato Botvac D5 Connected

W skrócie:

Najnowszy robot odkurzający Neato zaskakuje wysoką efektywnością i bardzo rozsądną ceną. To będzie HIT 2017r.

Zalety:

  • Wjeżdża w narożniki
  • skanuje pokoje i przeszkody
  • Uczy się rozkładu mieszkania
  • Moduł Wi-Fi
  • Efekty mechanizm sprzątający

Wady:

  • Brak wbudowanego programatora

Neato D5 to najnowszy robot odkurzający Neato. Jest tańszy od Connected a ma bardzo podobne możliwości i identyczną skuteczność. Producent wyposażył go w moduł Wi-Fi i darmową aplikację na urządzenia przenośne.

Mechanizm i szczotki sprzątające są takie same jak w Connected, filtry powietrza również. D5 ma też identyczne wymiary i kształt, ale jest nieco inaczej wykonany. Obudowa ma wyraźnie zaznaczone krawędzie i fakturę. Dzięki temu nie są na niej widoczne mikrorysy czy drobne zadrapania. Jest praktyczniejsza niż w Conneced czy Botvac D85.

Neato Botvac D5 Connected

W Neato D5 identycznie jak w Connected pojemnik na śmieci umieszczony jest na górze obudowy a nie z tyłu jak w iRobotach. To wg nas wygodniejsze rozwiązanie. Jest też tak skonstruowany, żeby nie wysypywały się z niego śmieci podczas jego przenoszenia. Robot ma też duży filtr powietrza, które zatrzymuje zabrudzenia o rozmiarze od 0,3 mikrona.

W porównaniu do Neato Connected, Neato D5 ma inaczej zaprojektowaną szczotkę boczną, która dorobiła się kolejnej miotełki (jest ich 5).

Oba roboty mogą odkurzać nawet największe mieszkania i robią to równie skutecznie. D5 ma najnowsze algorytmy, dlatego lepiej planuje swoją prace niż np. D85, sprzątając to samo mieszkanie w krótszym czasie.

Od Connected różni się głównie dodatkowym wyposażeniem. Do D5 dodawana jest szczotka Combo i nie ma alternatywnej szczotki do sprzątania gładkich podłóg (kosztuje ok 140 zł), w którą wyposażony jest Connected.

Neato D5 pozbawiony jest też standardowego programatora i można nim sterować tylko za pomocą aplikacji na urządzenia przenośne. Nie ma niestety funkcji Turbo, w którą wyposażony jest Connected. Jest za to możliwość przeglądania statystyk sprzątania i funkcja „Znajdź mnie”.

Ciekawostką jest to że robot odkurzający Neato D5 jest dostępny za całkiem rozsądne pieniądze. Można go kupić za 2850 zł, czyli o 750 zł taniej niż Neato Connected, a przecież to praktycznie identyczne roboty, różniące się tylko dodatkowym wyposażeniem.