Neato Connected

Neato Connected to główny konkurent iRobota. To co od razu można zauważyć to niższa cena Connected w porównaniu do Roomby 980 jest o bagatela 1000 zł tańszy a w testach wypadł niemal identycznie.

W skrócie:

Neato Connected to najlepszy robot odkurzający do 3500 zł. Skanuje pokoje i systematycznie sprząta całą powierzchnię mieszkania.

Zalety:

  • Duży mechanizm czyszczący
  • Wjeżdża w narożniki
  • Porusza się systematycznie
  • Skanuje pokoje i przeszkody za pomocą lasera
  • Bezproblemowa praca w kompletnych ciemnościach.

Wady:

  • Klapka pojemnika na śmieci łatwo się rysuje.

Neato Connected ma duży mechanizm czyszczący (ok 28 cm), który umieszczony jest z przodu obudowy kilka milimetrów od jej krawędzi. Jest też niewielka boczna szczotka, która ma za zadanie wymiatanie śmieci znajdujących się przy ścianach. Robot dzięki obudowie w kształcie litery „D”, wjeżdża w narożniki.

Neato Connected

Neato Connected podobnie jak wszystkie roboty tego producenta wyposażony jest w „radar” laserowy, który skanuje przestrzeń wokół robota. Dzięki niemu Connected widzi wyposażenie pokoju, ale też rozkład pomieszczenia. Delikatnie podjeżdża do mebli a nie odbija się od nich jak odkurzacze wyposażone tylko w czujniki zderzeniowe.

Zobacz również:

Robot jeździ systematycznie i ma opcję dokończenia sprzątania, dlatego może sprzątać nawet mieszkania o powierzchni ponad 300 m2. Zastosowany akumulator litowo jonowy o dużej pojemności sprawia, że robot potrafi bez doładowywania posprzątać mieszkanie nawet o powierzchni 100 - 150 m2.

Neato Connected

Zastosowany w Neato Connected mechanizm sprzątający ze szczotką „Combo” (uniwersalna) okazuje się doskonałym wyborem dla posiadaczy zwierząt i dywanów. Duża, ponad 25 cm szczotka z włosiem dokładnie wyczesuje dywany z sierści zwierząt a mocna turbina wciąga nieczystości do pojemnika. Można odkurzyć dywan klasycznym odkurzaczem a potem Connected i tak znajdzie śmieci. Robot też świetnie sprawdza się w mieszkaniach bez dywanów.

Wbudowany moduł Wi-Fi i aplikacja Neato umożliwiają sterowanie robotem za pomocą smartfona. Connected można uruchomiać zdalnie łącząc się z nim za pomocą Internetu.

Neato Connected jest starannie wykonany i bardzo ładnie wygląda. Niestety klapka pojemnika na śmieci wykonana na wysoki połysk ma tendencję do szybkiego rysowania się.

W pudełku z robotem jest dodatkowa szczotka silikonowa, specjalnie zaprojektowana do sprzątania mieszkań bez dywanów i dwa zapasowe filtry powietrza.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: