Nec V302H - wygodna obsługa, wszystko co potrzebne

Dobre materiały i wykonanie to wizytówka NECa. Model V302H wyposażony został we wszystkie elementy, które mogłyby być potrzebne w trakcie różnego rodzaju prezentacji. Liczba i zakres wejść są wystarczające, brakuje tu jedynie pełnego portu USB. Jest jedynie jego wariant serwisowy. Znalazło się miejsce na dwa gniazda HDMI, w tym jedno z obsługą MHL, jest wejście komputerowe i wyjście na dodatkowy monitor, a także łącze LAN.

W skrócie:

Dobre materiały i wykonanie. Elementy sterujące pracują precyzyjnie i wygodnie się je obsługuje

Zalety:

  • dobra głębia czerni
  • cicha praca

Wady:

  • nierównomierna ostrość
  • nienaturalny obraz w jasnych partiach ekranu

Elementy sterujące pracują precyzyjnie i wygodnie się je obsługuje. Trzy regulowane nogi ułatwiają ustawienie. Ręczna osłona zakrywa obiektyw, który został jednocześnie ukryty wewnątrz obudowy. Chroni go to dodatkowo przed uszkodzeniami. Rozmiar i układ przycisków na pilocie jest wygodny, ale wciskają się one dość trudno. Start i wyłączenie to około pół minuty na każdą z tych operacji.

Nec V302H - wygodna obsługa, wszystko co potrzebne

Nec V302H

Pomiary przeprowadzone z fabrycznymi ustawieniami wykazują dość dobrą zbieżność kolorów i prawidłową temperaturę barwową w całym zakresie jasności. Szaleje za to parametr gamma. Najwięcej zastrzeżeń można mieć do naturalności kolorów w jasnych partiach obrazu oraz do braku szczegółów. W dynamicznych scenach na ekranie pojawiają się artefakty, a żółty wygląda jak złoty. Ale przecież nie do takich zastosowań został zaprojektowany ten model NECa. Nieźle za to reprodukowane są ciemne partie. Dotyczy to kolorystyki, liczby detali czy głębi czerni. Inny minus to nierównomierna ostrość w różnych częściach ekranu.

Zobacz również:

  • Pierwszy na świecie inteligentny projektor z Windows 11 - oto BenQ EH620

Ocena końcowa 5,1

Możliwości 5,3

Testy 4,9

Jakość 5,3

Opłacalność 4,3

www.nec.pl

3 720,00 zł


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: