Neffos C7

Marka Neffos należy do firmy TP-Link, wyspecjalizowanej w produkcji urządzeń sieciowych. Jej najnowszym dzieckiem jest model Neffos C7 pozycjonowany na niskiej półce cenowej.

Neffos C7 wyróżnia się atrakcyjnym stosunkiem ceny do deklarowanej specyfikacji. Jego wyświetlacz to 5,5 calowa matryca HD IPS o jasności 450 nitów, pokryta szkłem 2,5D. Poliwęglanowa obudowa została wykończona nanoskopową powłoką metalizującą. Sercem modelu jest czterordzeniowy procesor MediaTek MT6750 o taktowaniu 1,5 GHz. Wspiera go moduł pamięci RAM o pojemności 2 GB. Producent przewidział również 16 GB pamięci wewnętrznej na dane z możliwością rozbudowy za pomocą karty microSD. Zastosowane aparaty dysponują matrycą o rozdzielczości 13 i 5 Mpix.

Neffos C7 pracuje pod kontrolą systemu Andorid 7. Zgodnie z obecnymi trendami smartfon może pochwalić się obecnością czytnika linii papilarnych oraz obsługą trybu Dual SIM. Producent zachwala autorski tryb ochrony oczu, redukujący 89% światła niebieskiego emitowanego przez wyświetlacz.