Netgear R6400

Netgear R6400 to router ze średniej półki cenowej. Jakie daje możliwości użytkownikom?

Zalety:

  • Funkcja Beamforming+
  • Dobrze radzi sobie z większą ilością połączeń
  • Łatwa w obsłudze aplikacja
  • Funkcja Advanced QoS

Wady:

  • Silne diody mogą przeszkadzać
  • Brak funkcji autoryzacji użytkowników dysku sieciowego

Netgear R6400 to router, który jest wyposażony w trzy anteny. Możliwa do osiągnięcia przez niego prędkość transmisji danych wynosi - teoretycznie - 1750 Mb/s. Do swojego działania wykorzystuje funkcję Beamforming+, pozwalającą na konkretne ukierunkowanie sygnału. Korzysta z dwupasmowej technologii WiFi oraz przewodowej sieci Gigabit, która doskonale nadaje się do gier i filmów w rozdzielczości HD. Funkcja Advanced QoS umożliwia optymalizację w celu zapewnienia płynnego przesyłania filmów i gier w rozdzielczości HD. Kolejną zaletą omawianego urządzenia jest możliwość obsłużenia 5-6 jednoczesnych połączeń bez odczuwalnego spowolnienia szybkości transmisji danych. Dzięki portom Gigabit Ethernet lub podłączeniu przez USB dysku twardego można utworzyć sieciową pamięć masową.

Netgear R6400 da siewygodnie skonfigurować dzięki mobilnej aplikacji NETGEAR Nighthawk. Duży plus za intuicyjny panel - nawet osoba całkowicie nie znająca się na rzeczy będzie mogła wprowadzić wszystkie ustawienia. Dodatkowy - za możliwość ustawienia kontroli rodzicielskiej na samym ruterze. Z pozostałych zalet warto wymienić szeroki zakres obsługi urządzeń bezprzewodowych, jak drukarki czy wsparcie dla DLNA. A czy są jakieś wady? Można narzekać na silne diody LED, których nie da się wyłączyć. Funkcja dysku sieciowego powinna być również lepiej przemyślana - da się ustawić administratora, ale nie ma funkcji wprowadzenia autoryzacji użytkowników.

Zobacz również:

Podsumowując: Netgear R6400 to mocne urządzenie, które sprawdzi się zarówno w domu i mieszkaniu prywatnym, jak też usprawni życie w biurze czy firmie. Inwestycja warta zakupu!


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: