Nexo Evo

Zalety:

  • jakość ekranu
  • długi czas pracy na baterii
  • modem 3G

Wady:

  • mała pojemność pamięci flash

Do tej pory nie traktowaliśmy zbyt poważnie zapewnień producentów, którzy chwalili się posiadaniem urządzeń łączących zalety tabletu i nawigacji samochodowej. Navroad Nexo Evo to zmienił, bo to pierwsze tego typu urządzenie, które dobrze pisuje się w obu rolach. Bardzo mocnym punktem jest ekran, który ma rozdzielczość 1280x800 pikseli.

To idealny wybór do tabletu 7 calowego bo wszystkie czcionki są doskonale widoczne a praca z tabletem komfortowa. Rozdzielczość nie jest aż tak duża, aby tablet musiał być wyposażony w najwydajniejsze podzespoły. Przeciętna czterordzeniowa platforma w zupełność wystarczy a wybrany przez producenta układ Mediateka MTK8389 z czterordzeniowym procesorem nadaje się do tego wyśmienicie. Jest odpowiednio szybki (7,1/ 10 pkt w ocenie Wydajności) i energooszczędny co przekłada się na długi czas pracy urządzenia na baterii.

W pudełku razem z tabletem jest uchwyt, który pozwala przymocować go do przednie szyby w samochodzie i zasilacz samochodowy. Wybierając trasę podróży można skorzystać z darmowych map Google, lub płatnych aplikacji, których pod Androida jest bardzo dużo łącznie z Automapą. Wbudowany w tablet odbiornik GPS działa szybko i nie ma problemów ze złapaniem połączenia z satelitami i utrzymanego go w trasie. Jakość ekranu bije na głowę nawet najlepsze nawigacje samochodowe. Obraz jest jasny, ostry i doskonale widoczny pod prawie każdym kątem (matryca IPS). Ma też wysoką jasność (332 cd/m2), która sprawia, że jest dobrze widoczny nawet w słoneczny dzień. Navroad Nexo Evo zajmuje sporo miejsca na przedniej szybie samochodu i z pewnością nie jest to wybór dla osób posiadających mały samochód osobowy. Na polskich wertepach ekran wpada w duże drgania a uchwyt ma problemy z utrzymaniem tabletu, ale to problemy prawie każdej nawigacji 7 calowej.

Tablet ma prostą, ale ładnie wyglądającą obudowę, która jest mocna i sztywna. Wyposażony jest w małe gniazdo HMI, USB, czytnik kart pamięci i przyciski do regulacji głośności. Gniazdo USB służy do łączenia tabletu z komputerem i ładowania akumulatora. Navroad Nexo Evo wyposażony jest też w modem 3G i czytnik na małe karty SIM. Dzięki wbudowanemu modemowi 3G podczas podróży możemy być na bieżąco informowani o utrudnieniach na drodze. Wymagane to tylko połączenie z siecią komórkową. Na urządzeniu zainstalowany jest system Android 4.2.2, który dział szybko i bez problemów. Podczas testów tablet działał stabilnie i sklasyfikował się w ścisłej czołówce jeżeli chodzi o czas pracy na baterii. Podczas przeglądania stron internetowych pracował ponad 400 minut. Test przeprowadziliśmy po zmniejszeniu jasności ekranu do 200 cd/m2.