Nexus Caterpillar

Cicha i funkcjonalna obudowa wyłożona od środka matą wyciszającą. Idealna do budowy szybkiego i w miarę cichego komputera dla gracza.

Szkielet jak i panele boczne obudowy wykonano z blachy stalowej, całość tworzy dosyć sztywną i mocną konstrukcję. Nie jest to jednak pod tym względem model wybitny. Dosyć nietypowo zaprojektowano przednią klapkę zasłaniającą wnęki na napędy optyczne, bo otwieramy ją nie na bok, ale zsuwamy w dół (chowa się pod przednim panelem). Co istotne, jest to obudowa prawostronna a nie lewostronna jak ma to miejsce w przypadku większości modeli (chcąc zajrzeć do środka ściągamy panel znajdujący się z prawej strony patrząc na obudowę z przodu).

W obu panelach bocznych nie zaprojektowano żadnych otworów wentylacyjnych, miejsc na dodatkowe wentylatory. Do dyspozycji mamy dwa gniazda na wentylatory 120x120 mm, które umieszczono z przodu i tyłu obudowy. Obudowa wyłożona jest fabrycznie matą wyciszającą, co w połączeniu z w miarę cichymi wentylatorami czyni ją dobrym wyborem do budowy cichszego komputera dla gracza. Co istotne nie musimy inwestować w dodatkowe wentylatory, bo są na wyposażeniu (Nexus D12SL-12). Jest to jedna z cichszych konstrukcji, która z testowymi podzespołami po włączeniu systemu generuje hałas na poziomie 25 dB (prawie niesłyszalna praca) a po godzinnym obciążeniu Crysisem 31 dB (cichy szum).

Dosyć nietypowo, bo na środku dolnej tacki zaprojektowano wnęki na cztery twarde dyski, które wkładamy pod kątem 90 stopni. Również miejsce na zasilacz zaprojektowano na dole, niestety z uwagi na rusztowanie twardych dysków, nie mamy miejsca na wsadzenie większego zasilacza (Cooler Master RS-A00-ESBA (1000 W) o długości 18 cm). Standardowy o długości 16 cm wchodzi bez problemu.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: