Nexus Clodius1

Jeżeli zależy ci na odpowiednim schładzaniu podkręconego procesora, jednocześnie nie chcesz wydawać fortuny na drogą obudowę warto zastanowić się nad kupnem Nexus Clodius1

Wydajne obudowy dla graczy są przeważnie drogie i dosyć głośne. Jeżeli zależy ci na odpowiednim schładzaniu podkręconego procesora, jednocześnie nie chcesz wydawać fortuny na drogą obudowę warto zastanowić się nad kupnem Nexus Clodius1. Obudowa wyposażona jest w dwa wentylatory 120x120 mm, których prędkość a co za tym idzie wydajność schładzania jak i głośność pracy możemy regulować za pomocą wbudowanego potencjometru. To duże udogodnienie, bo pozwala znacznie ograniczyć głośność komputera, gdy na nim pracujemy i zwiększyć schładzanie, gdy gramy w upalne dni. Potencjometr znajduje się z przodu obudowy, mamy do niego łatwy dostęp (podłączone są do niego oba wentylatory). W razie potrzeby możemy również zamontować dodatkowy wentylator w górnej tacce obudowy (120x120 mm).

Przy ograniczeniu prędkości dodatkowych wentylatorów do minimum testowy komputer zbudowany na bazie obudowy Clodius1 (bez obciążenia) generuje hałas 27 dB, czyli prawie nie słychać jego pracy. Po jednogodzinnym obciążeniu Crysisem hałas wzrasta do 33 dB (w miarę cichy komputer). Zwiększenie prędkości obrotowej wentylatorów do maksimum zwiększa hałas w trybie jałowym z 27 do nieco ponad 40 dB (komputer średnio głośny).

Obudowa bez problemów zmieściła testową płytę główną Asusa Maximus Extreme o wymiarach 30,5x26,9 cm jak i większy zasilacz Cooler Master RS-A00-ESBA o długości 18 cm, co dobrze wróży na przyszłość.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: