Nikon D500

Nikon D500 to aparat dla profesjonalistów. Co sprawia, że chcieliby go kupić?

W skrócie:

Nikon D500 to bardzo mocny sprzęt, który zachwyci amatorów i zawodowców!

Zalety:

  • Szeroki zakres ISO
  • Świetna jakość zdjęć
  • Nagrywanie w 4K
  • Solidna obudowa
  • 10 kl./s. w trybie seryjnym

Wady:

  • Wysoka cena
  • Brak wbudowanej lampy błyskowej
  • Brak stabilizacji matrycy

Nikon D500 to aparat fotograficzny lustrzanka z matrycą 21 Mpix CMOS APS-C i procesorem obrazu Expeed 5. Przeznaczony dla zawodowców, którym oferuje bardzo szeroki zakres ISO (50 – 1640000), tryb seryjny 10 kl/s - a dzięki buforowi o dużej pojemności w jednej serii można wykonać nawet 200 zdjęć w formacie NEF (RAW). Funkcja nagrywania filmów D-Movie pozwala na rejestrowanie aparatem do 29 minut i 59 sekund materiału w rozdzielczości 4K/UHD 30p. System AF składa się ze 153 pól AF (w tym 99 pól krzyżowych), co zapewnia pokrycie odpowiadające niemal całej szerokości kadru. W trybie Ciągły AF można konfigurować pokrycie kadru przez pola AF w liczbie 153, 72 i 25. Wysokie czułości ISO umożliwiają wykonywanie zdjęć bez użycia lampy i w praktyce wychodzą bardzo dobrej jakości, aczkolwiek w modelu za taką cenę powinna się znaleźć - choćby do opcjonalnego włączania.

Nikon D500 został wyposażony w wyświetlacz TFT LCD 3,2" o rozdzielczości 2,36 mln punktów oraz wizjer z pryzmatem pentagonalnym z poziomu oka. Pokrycie kadru około 100% w poziomie i 100% w pionie (DX), powiększenie ok. 1.0x. Na uwagę zasługuje solidna, wykonana ze stopów magnezu i szczelna obudowa z podświetlanymi przyciskami - co ułatwia pracę w nocy lub ciemnościach. Aparat posiada dwa wejścia na karty pamięci: SD/SDHC/SDXC (UHS-II compliant) + XQD, porty microUSB 3.0 SuperSpeed oraz micro HDMI typ C, 10-pinowe złącze wężyka spustowego/modułu GPS, gniazdo mikrofonowe, stereofoniczne typu minijack (średnica 3.5 mm, z zasilaniem), gniazdo słuchawek, stereofoniczne typu minijack (średnica 3.5 mm), złącze akcesoriów do przekaźnika bezprzewodowego. Opcjonalnie można dodać także moduł GPS GP-1A. Aparat fotograficzny Nikon posiada również moduły Wi-fi oraz NFC. Całość zasila akumulator litowo-jonowo EN-EL15, wystarczający na zrobienie 150-200 zdjęć wysokiej jakości.

Zobacz również:

  • Jaka lustrzanka na początek? Zebrałam modele do 4000 zł

Podsumowując: Nikon D500 to doskonałej jakości zdjęcia oraz filmy 4K. Mnóstwo zalet i możliwości sprawiają, że jest inwestycją, która naprawdę się opłaca!


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: