Nikon Z6

Nikon Z6 to pełnoklatkowy bezlusterkowiec oferujący świetną jakość zdjęć o niezwykłym poziomie szczegółowości.

Bezlusterkowiec Nikon Z6 został wyposażony w pełnoklatkową matrycę CMOS o rozdzielczości 24,5 mln pikseli, która współpracuje z procesorem obrazu EXPEED 6 - pozwala nam na pracę w zakresie czułości ISO 100 - 51200. Dzięki temu możemy liczyć na zdjęcia o niskim poziomie szumów, nawet przy słabym oświetleniu. Poza tym, solidne wnętrze umożliwia nie tylko robienie doskonałych zdjęć, ale również filmowanie w jakości 4K/UHD z szybkością 30 kl./s. Ultraszeroki autofokus zapewnia 90% pokrycie kadru, co umożliwia robienie bardzo ostrych zdjęć. System AF z 273 polami (detekcja kontrastu i detekcja fazy) natychmiast wykrywa ruch i nawet szybko poruszające się obiekty możemy śledzić z maksymalną precyzją. Tryb zdjęć seryjnych pozwala uchwycić dany moment z szybkością 12 kl./s.

Bagnet z mocowaniem o średnicy 55 mm, umożliwia podłączanie bardzo jasnych obiektywów do aparatu. Dzięki zastosowaniu adapteru FTZ możemy korzystać z dotychczasowych obiektywów NIKKOR z mocowaniem F.

Zobacz również:

  • Topowe obiektywy kupisz taniej w RTV Euro AGD!
  • Panasonic przedstawia nowego bezlusterkowca!

Nikon Z6 posiada dobrej jakości elektroniczny wizjer OLED o rozdzielczości 3 686 000 pkt. (rozdzielczość 1280 x 960 px) oraz odchylany, dotykowy wyświetlacz o przekątnej 3,2 cala i rozdzielczości 2,1 mln pkt. Za pomocą dotyku możemy zmieniać menu, zmieniać punkty ostrości, wykonywać zdjęcia oraz wyzwalać migawkę. Dzięki wysokiej rozdzielczości wyświetlacza nie będzie problemu z przeglądaniem zdjęć w pełnym słońcu.

Bezlusterkowiec ma wbudowany moduł Wi-Fi i Bluetooth, dzięki czemu możemy szybko połączyć aparat z dowolnym urządzeniem za pomocą technologii SnapBridge. Funkcja ta umożliwia zdalne fotografowanie i nagrywanie filmów.

Warto wspomnieć również o samej obudowie - Nikon Z6 jest wykonany z solidnego stopu magnezu - waży ok. 675 g - z uszczelnieniami, które chronią korpus przed czynnikami atmosferycznymi.

To jeden z ciekawszych pełnoklatkowych bezlusterkowców w dość niskiej cenie. Sprawdzi się nie tylko w rękach profesjonalistów, ale również osób mniej zaawansowanych, które chcą wskoczyć na wyższy poziom fotografowania.

Nikon Z6