Noctua NH-C12P (1300 obr./min)

To najnowszy zestaw chłodzący austriackiej firmy Noctua. W przeciwieństwie do modelu NH-U12P zbudowano go na bazie nie czterech, ale sześciu rurek wygiętych w kształt litery "C". nie mamy wiec do czynienia ze standardową konstrukcją typu "wieża", gdzie wentylator mocuje się do ścianki bocznej radiatora.

To najnowszy zestaw chłodzący austriackiej firmy Noctua. W przeciwieństwie do modelu NH-U12P zbudowano go na bazie nie czterech, ale sześciu rurek wygiętych w kształt litery "C". nie mamy wiec do czynienia ze standardową konstrukcją typu "wieża", gdzie wentylator mocuje się do ścianki bocznej radiatora. W NH-C12P wentylator zamocowany jest na górze radiatora i nie mamy możliwości zamontowania go w innym miejscu. Ze względu na wysokość (91x152x126mm – szer/gł/wys) konstrukcja pozwala na zastosowanie jej nawet w niezbyt szerokich obudowach.

Warto przemyśleć zakup tego modelu, gdy nie mieszczą się większe modele, bo podobnie jak w modelu NH-U12P zastosowano w nim cichy i wydajny wentylator NF-P12.

Zestaw ten jest kompatybilny z podstawką AMD AM2 i AM2+ oraz Intela LGA 775. Montaż wymaga wyciągnięcia płyty głównej oraz przykręcenia odpowiedniej zapinki do podstawy radiatora.

W testach NH-C12P wypada podobnie jak model NH-U12P. Temperatura procesora była tylko o jeden stopnień wyższa. Oba zestawy pracują z identyczną głośnością – 29 dB, dzieki czemu możemy je zaliczyć do grona bardzo cichych zestawów chłodzących. Producent dołącza również przejściówkę, która obniża prędkość wentylatora do 900 obr./min.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: