Noctua NH-U12P

Noctua NH-U12P to następca modelu NH-U12F, który w dalszym ciągu cieszy się dobrą opinią wielu użytkowników ze względu na świetną wydajność przy zachowaniu dużej ciszy. W dużej mierze zawdzięcza to udanemu wentylatorowi z serii NF-S12.

Noctua NH-U12P to następca modelu NH-U12F, który w dalszym ciągu cieszy się dobrą opinią wielu użytkowników ze względu na świetną wydajność przy zachowaniu dużej ciszy. W dużej mierze zawdzięcza to udanemu wentylatorowi z serii NF-S12. Zmiany pierwowzoru wprowadzone w samą konstrukcję radiatora przez austriackich inżynierów są niewielkie. W nowszej wersji radiator jest wyższy o 3 mm i jednocześnie lżejszy o 40 g. Jest to skutek zwiększenia odległości między żeberkami radiatora a jego podstawą, dzięki czemu uzyskano większą kompatybilność z płytami głównymi. Poniklowano również podstawkę radiatora oraz rurki cieplne. Zaoszczędzone gramy wynikają również z zastosowania podstawki miedziano-aluminiowej,a nie w całości wykonanej z miedzi jak ma to miejsce w modelu NH-U12F.

Wentylator w Noctua NF-P12 różni się znacznie od zastosowanego w modelu NF-S12. Dzięki specjalnej konstrukcji łożyska i łopatek jest cichy,a przy tym wydajny. W połączeniu z dużym radiatorem wyposażonym w cztery rurki cieplne zestaw uzyskuje bardzo dobre wyniki pod względem wydajności schładzania (maksymalna temperatura podkręconego procesora Intela nie przekroczyła 56 stopni Celsjusza). Jest przy tym bardzo cichy – 29,2 dB. Do zestawu dołączana jest również specjalna przejściówka, która pozwala na obniżenie napięcia wentylatora i dalsze zredukowanie jego głośności. Wydaje się jednak zbędna bo w zamkniętej obudowie NH-U12P z pewnością będzie ledwo słyszalny.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: