NordVPN

NordVPN jest łatwy w użyciu i ma przydatną funkcję SmartPlay, która pomoże Ci połączyć się z serwerem najlepiej dostosowanym do Twoich potrzeb. W dodatku używa podwójnego szyfrowania, co jest najbezpieczniejszą obecnie na rynku opcją.

W skrócie:

Prosta w obsłudze sieć VPN z ogromną liczbą serwerów do wyboru. Dobry wybór do zachowania prywatności. Mogą wystąpić problemy amerykańskim Netflixem.

Zalety:

  • łatwa obsługa
  • olbrzymia liczba serwerów
  • wyspecjalizowane serwery

Wady:

  • brak możliwości darmowego wypróbowania

NordVPN ma swoją główną siedzibę w Panamie, poza jurysdykcją "Sojuszu Czternaściorga Oczu". Ponadto klient VPN wyposażony jest w wyłącznik, który zatrzymuje działania aplikacji mogących spowodować, że gwarantujący prywatność tunel VPN zostanie zniszczony. Jednak w przeciwieństwie do konkurencyjnych rozwiązań, tu użytkownik wybiera samodzielnie, które z aplikacji będą wyłączone. Zawiera również funkcję blokowania reklam i ochrony przed złośliwym oprogramowaniem, a także rozszerzenia dla Chrome i Firefox oraz aplikację dla Amazon Fire TV.

NordVPN - koszt

Niestety, nie jest to darmowy VPN. Nie ma także wersji testowej, która pozwoliłaby sprawdzić ten VPN w praktyce. Plany subskrypcyjne przedstawiają się następująco:

  • Essential - miesiąc za 10,16 euro (ok. 49 zł)
  • Standard - rok za 50,15 euro (ok. 227 zł), 4,18 euro za miesiąc
  • Premium - rok za 75,65 euro (ok. 340 złotych), 6,3 euro za miesiąc

Jakie są różnice pomiędzy edycjami Standard a Premium? Standard obejmuje 6 urządzeń, ma optymalizację dla Smart TV, a także wsparcie na żywo w formie czatu. Premium daje ochronę dla nieograniczonej liczby urządzeń, daje dostęp do serwerów 10 Gb/s, oferuje inteligentny system blokowania reklam, 500GB zaszyfrowanej pamięci w chmurze oraz skaner naruszenia ochrony danych.

Zobacz również:

  • Najlepsze darmowe sieci VPN 2023. Czy naprawdę warto płacić za VPN?
  • Najlepsze VPN 2023. Co to jest VPN i dlaczego warto go mieć?
  • Najlepsze sieci VPN do streamingu. Jaki wybrać VPN do streamingu?

W każdym przypadku opłaty można uiszczać na trzy sposoby: za pomocą karty kredytowej, PayPal lub bitcoinami.

NordVPN - obsługa

NordVPN jest bardzo łatwy w obsłudze. Należy założyć swoje konto na oficjalnej stronie programu. Przy uruchomieniu zostanie Ci zaproponowane włączenie Cybersec, które jest częścią NordVPN odpowiedzialną za chronienie użytkowników przed malware, phishingiem i niepożądanymi reklamami. W praktyce jest to adblocker z wbudowaną ochroną przeciwko malware. Można włączyć i wyłączyć tę funkcję w każdej chwili.

NordVPN

NordVPN

Jak znaleźć odpowiedni serwer? Z pomocą przychodzi wygodna opcja wyszukiwania, która znajdzie serwer dedykowany pod Twoje potrzeby. Po wpisaniu rodzaju aktywności, którą chcesz uprawiać poprzez virtual private network, rozwinie się lista z najlepiej pasującymi serwerami.

Na przykład, jeśli szukasz Netflixa, lista pokaże Ci mnóstwo serwerów z USA, dzięki czemu możesz oglądać amerykański Netflix, przebywając np. na terenie Wielkiej Brytanii. Należy jednak pamiętać, że takie działanie jest niezgodne z warunkami usług Netflix i jak w przypadku podobnych działań tego typu - bierzesz za nie jedyną i pełną odpowiedzialność. Co ciekawe, Netflix systematycznie blokuje serwery VPN. Jak podają twórcy NordVPN, wprowadzają cały czas rozwiązania mające na celu omijanie tego typu blokad.

NordVPN

Podsumowując: NordVPN to szybkie, łatwe w obsłudze i niezawodne rozwiązanie do anonimowego przeglądania sieci. Zdecydowanie jedno z najlepszych w chwili obecnej na rynku.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: