Nord VPN

W skrócie:

Prosta w obsłudze sieć VPN z ogromną liczbą serwerów do wyboru. Dobry wybór do zachowania prywatności. Mogą wystąpić problemy amerykańskim Netflixem.

Zalety:

  • łatwa obsługa
  • olbrzymia liczba serwerów
  • wyspecjalizowane serwery

Wady:

  • brak możliwości darmowego wypróbowania
Ranking: Ranking: najlepsze VPN 2020. Co jest VPN i dlaczego warto go mieć?

NordVPN jest łatwy w użyciu i ma przydatną funkcję SmartPlay, która pomoże Ci połączyć się z serwerem najlepiej dostosowanym do Twoich potrzeb. W dodatku używa podwójnego szyfrowania, co jest najbezpieczniejszą obecnie na rynku opcją.

NordVPN ma swoją główną siedzibę w Panamie, poza jurysdykcją "Sojuszu Czternaściorga Oczu". Ponadto klient VPN wyposażony jest w wyłącznik, który zatrzymuje działania aplikacji mogących spowodować, że gwarantujący prywatność tunel VPN zostanie zniszczony. Jednak w przeciwieństwie do konkurencyjnych rozwiązań, tu użytkownik wybiera samodzielnie, które z aplikacji będą wyłączone. Zawiera również funkcję blokowania reklam i ochrony przed złośliwym oprogramowaniem, a także rozszerzenia dla Chrome i Firefox oraz aplikację dla Amazon Fire TV.

Obsługa

NordVPN jest bardzo łatwy w obsłudze. Należy założyć swoje konto na oficjalnej stronie programu. Przy uruchomieniu zostanie Ci zaproponowane włączenie Cybersec, które jest częścią NordVPN odpowiedzialną za chronienie użytkowników przed malware, phishingiem i niepożądanymi reklamami. W praktyce jest to adblocker z wbudowaną ochroną przeciwko malware. Można włączyć i wyłączyć tę funkcję w każdej chwili.

Nord VPN

NordVPN

Jak znaleźć odpowiedni serwer? Z pomocą przychodzi wygodna opcja wyszukiwania, która znajdzie serwer dedykowany pod Twoje potrzeby. Po wpisaniu rodzaju aktywności, którą chcesz uprawiać poprzez virtual private network, rozwinie się lista z najlepiej pasującymi serwerami.

Na przykład, jeśli szukasz Netflixa, lista pokaże Ci mnóstwo serwerów z USA, dzięki czemu możesz oglądać amerykański Netflix, przebywając np. na terenie Wielkiej Brytanii. Należy jednak pamiętać, że takie działanie jest niezgodne z warunkami usług Netflix i jak w przypadku podobnych działań tego typu - bierzesz za nie jedyną i pełną odpowiedzialność. Co ciekawe, Netflix systematycznie blokuje serwery VPN. Jak podają twórcy NordVPN, wprowadzają cały czas rozwiązania mające na celu omijanie tego typu blokad.

Nord VPN

Koszt

Niestety, nie jest to darmowy VPN. Nie ma także wersji testowej, która pozwoliłaby sprawdzić ten VPN w praktyce. Dwuletnia subskrypcja kosztuje 3,49 dol. miesięcznie. Istnieje również gwarancja zwrotu pieniędzy na wypadek, gdybyś nie był całkowicie zadowolony z usługi. Opłaty można uiszczać na trzy sposoby: za pomocą karty kredytowej, PayPal lub bitcoinami.