NoteStar Prestige NB 9008D

Testowany NoteStar zbudowany został na identycznym szkielecie, co ICom PrestigeBook 6330. w przeciwieństwie do bliźniaczej wersji z IComu, NoteStar okazuje się znacznie bardziej atrakcyjną propozycją: nie dość, że jest o 100 zł tańszy, to oferuje nieco szybszy procesor i dwukrotnie większą pamięć RAM. Nietrudno zgadnąć, iż lepsze wyposażenie przekłada się na wyniki testów.

Testowany NoteStar zbudowany został na identycznym szkielecie, co ICom PrestigeBook 6330. Cierpi więc na ten sam problem nieciekawego oblicza: srebrny komputer nie zachwyca wyglądem pomimo prób stylizacji na modele producentów klasy A – mamy na myśli przede wszystkim tubę pod ekranem będącą nie tylko zawiasem, lecz również niejako kręgosłupem maszyny, w którym gniazdo zasilania znajduje się na lewym krańcu tuby, włącznik zaś na prawym. To ewidentne nawiązanie do patentu Sony stosowanego obecnie również m.in. przez Acera czy ASUSA w wypadku Prestige NB 9008D wypada kiepsko, głównie za sprawą ogólnej stylistyki komputera i użytych materiałów.

Jako że nie szata zdobi notebook, warto pod nią zajrzeć, by wydać ostateczny werdykt. I w przeciwieństwie do bliźniaczej wersji z IComu, NoteStar okazuje się znacznie bardziej atrakcyjną propozycją: nie dość, że jest o 100 zł tańszy, to oferuje nieco szybszy procesor i dwukrotnie większą pamięć RAM. Nietrudno zgadnąć, iż lepsze wyposażenie przekłada się na wyniki testów. Prestige NB 9008D uzyskał nie tylko wyższe rezultaty benchmarków, w tym rekordowe PCWorldBench 6 beta 2 i MobileMark2007 wśród modeli do 3 tys. zł, lecz także działał na baterii o kilkanaście minut dłużej.Jeśli priorytetami są dla ciebie niska cena i wysoka wydajność, a nie masz nic przeciwko wątpliwym walorom estetycznym oraz słabej mobilności, NoteStar spełni twoje oczekiwania.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: