Nova Launcer

Ranking: Najlepsze nakładki na Androida - Ranking 2019

Jedna z najbardziej rozbudowanych aplikacji zmieniających interfejs użytkownika systemu Android.

  • Cena: Darmowa, wersja Prime 24 zł

Nova Launcher to nakładka, która ewoluowała przez wiele lat. Program ten jest idealny dla użytkowników, którzy pragną dostosować praktycznie każdy aspekt interfejsu użytkownika do własnych potrzeb. Ze względu na ilość kombinacji i możliwość znacznej personalizacji przy jednocześnie niewielkim zapotrzebowaniu na zasoby sprzętowe Nova Launcher jest tak popularną aplikacją. Cieszy się ona godną pozzazdroszeczenia reputacją i obsługuje ogromną ilość pakietów ikon, które można pobrać lub zakupić w Google Play.

Nova Launcer

Źródło: techadvisor.co.uk

W bezpłatnej wersji można zmienić ogólne motywy kolorystyczne oraz zdecydować w jakiej formie wyświetlać się będzie szufladka z aplikacjami. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zmodyfikować dok znajdujący się na dole ekranu. Nova to także dostęp do widżetów i innych ciekawych funkcji, ale aplikacja staje się w pełni funkcjonalna dopiero w wersji Prime.

Gdy użytkownik zdecyduje się na zakup płatnej edycji odblokuje różne elementy jak sterowanie gestami, karty i foldery w szufladce z aplikacjami, a także mnóstwo efektów animacji podczas przewijania pomiędzy ekranami na ekranie głównym i w menu aplikacji.

Mimo ogromnej funkcjonalności Nova Launcher jest bardzo intuicyjna w obsłudze i nie przytłacza nawet mniej zaawansowanych użytkowników, którzy nigdy wcześnie nie eksperymentowali z tego typu aplikacjami. Na dodatek Nova Launcher jest bardzo ładną nakładką w pełni zgodną z Material Design. Po kilkunastu minutach w menu dzięki Nova Lanucher można stworzyć interfejs taki sam, jak na telefonie z czystym systemem Android.

Wraz z aktualizacją aplikacji do wersji 6.2.3 programiści dodali pełną kompatybilność z trybem ciemnym Androida 10.

Bezpłatną wersję Nova Launcher można pobrać z Google Play z tego linku.

Płatną wersję Nova Launcher można zakupić w Google Play przy wykorzystaniu tego linku.