OCZ Behemoth

Zalety:

  • Przystępna cena
  • Dodatkowe przyciski
  • Ergonomiczny profil

Wady:

  • Małe ślizgacze
  • Niedopracowana funkcja regulacji częstotliwości komunikowania z komputerem

Ergonomiczna mysz o kształcie przystosowanym dla osób praworęcznych. Wyposażona jest w szybki czujnik laserowy o rozdzielczości 200-3200 cpi i komunikuje się komputerem z częstotliwością 500 Hz oferując bardzo niskie czasy opóźnień.

OCZ Behemom to bardziej zaawansowana wersja myszy OCZ Eclipse, oferuje wyższą rozdzielczość (Eclipse – 2400 cpi, Behemoth 3200 cpi). Behemoth różni się też obudową ,która jest bardziej wyprofilowana i trochę większa. Obie myszy pozwalają na zwiększenie ciężaru myszy o 20 g za pomocą specjalnych ciężarków, które mocujemy w obudowie. Dostęp do nich mamy od spodu urządzenia (5 ciężarków), maksymalna waga myszy to 130 g (bez kabla).

Behemoth wyposażona jest w 6 przycisków w tym jeden zaimplementowany w rolkę i dwa obsługiwane kciukiem. Bardzo wygodnie leży w dłoni dając oparcie wszystkim palcom, mamy też łatwy dostęp do przycisków. Przycisk umieszczony na środku obudowy służy do przełączania się pomiędzy 4 trybami rozdzielczości pracy sensora, które wcześniej definiujemy za pomocą dołączonego oprogramowania. Na obudowie znajdziemy też wskaźnik diodowy, który informuje nas o aktualnie wybranej rozdzielczości. Podobnie jak w modelu Eclipse dodatkowo mamy możliwość tworzenia profili z różnymi ustawieniami przycisków, pomiędzy którymi przełączamy się za pomocą dodatkowego przycisku znajdującego się na spodzie obudowy.

Mysz dobrze radzi sobie w szybkich grach akcji choć przy bardzo szybkich ruchach możemy zaobserwować efekt akceleracji wstecznej. Jest on jednak mniejszy niż w modelu Eclipse. Zastosowany sensor laserowy dobrze sobie radzi z pracą na różnych powierzchniach o ile nie są zbyt błyszczące lub przezroczyste. Pomimo tego że oprogramowanie pozwala na regulację częstotliwości komunikowania się myszy z komputerem do 1000 Hz to wszystkie programy sprawdzające tą funkcje podają że działa z prędkością 500 Hz nawet gdy ustawimy ją na 1000 Hz.


Zobacz również
Laptop dla czołgisty
GE63VR 7RE RAIDER - stworzony do gier