OCZ Eclipse

Zalety:

  • Przystępna cena
  • Dodatkowe przyciski
  • Możliwość tworzenia makr

Wady:

  • Niezbyt precyzyjna rolia

Mysz o nietypowym zwężającym się kształcie i wysokim profilu. Jest tania a do tego wyposażona w zaawansowany sensor optyczny i możliwość dostosowania ciężaru.

Coraz więcej tanich myszy dla graczy ma funkcje spotykane kiedyś tylko w najdroższych i najbardziej zaawansowanych kontrolerach. Podobnie jest z myszą OCZ Eclipse, która kosztuje niecałe 100 zł, a wyposażona jest w dobrej jakości sensor laserowy o maksymalnej rozdzielczości 2400 cpi oraz opcję dostosowania ciężaru. Mysz bez dodatkowych ciężarków waży 88 g, a ze wszystkimi czterema ciężarkami jest o 20 g cięższa. Nie jest to szeroki zakres regulacji wagi, ale zawsze. Jak każdy rasowy gryzoń dla graczy umożliwia też szybką zmianę czułości pracy, wybieramy ją za pomocą wygodnego przełącznika (4 tryby), a odpowiedni tryb sygnalizowany jest zaświeceniem się kolejnej diody. Dołączone oprogramowanie pozwala na dostosowanie poszczególnych trybów pracy w zakresie od 100 do 2400 cpi z podziałką co 100 cpi. Mysz ma dosyć nietypowy zwężający się kształt i jest dosyć wysoka, dobrze wypełnia dłoń, choć osoby przyzwyczajone do niskoprofilowych konstrukcji będą musiały się do niej przyzwyczaić. Do dyspozycji mamy dwa dodatkowe przyciski obsługiwane kciukiem oraz możliwość tworzenia własnych makr składających się z sekwencji naciskanych klawiszy, które możemy przypisać do pojedynczego przycisku.

Mysz nie ma problemów z pracą na różnych powierzchniach o ile nie będą zbyt błyszczące lub przezroczyste. Efekt akceleracji wstecznej występuje przy bardzo szybkich ruchach i znacznym spowolnieniu kursora. Najsłabszym elementem tej konstrukcji jest rolka, która nie jest zbyt precyzyjna: nie pracuje gładko a skok ma ledwo wyczuwalny. OCZ Eclipse to jednak dobra konstrukcja dla osób preferujących produkty o dobrym stosunku możliwości do ceny.