OCZ Reaper PC3 12800 (OCZ3RPR16002GK)

Pamięci DDR3 OCZ Reaper HPC wyróżniają się spośród konkurencji rozbudowaną i przemyślaną konstrukcją radiatora. Składa się on nie tylko z aluminiowych płytek, ale także rurki cieplnej pomagającej odprowadzić ciepło z chipów. Całość wygląda bardzo poważnie i na pewno przyciągnie wzrok potencjalnego nabywcy.

Pamięci DDR3 OCZ Reaper HPC wyróżniają się spośród konkurencji rozbudowaną i przemyślaną konstrukcją radiatora. Składa się on nie tylko z aluminiowych płytek, ale także rurki cieplnej pomagającej odprowadzić ciepło z chipów. Całość wygląda bardzo poważnie i na pewno przyciągnie wzrok potencjalnego nabywcy. Testowana przez nas para modułów to PC3-12800, czyli zdolnych do pracy z częstotliwością 1600 MHz. Producent gwarantuje przy tym uzyskanie timingów 7-7-7 ((CAS-TRCD-TRP) a wszystko to przy napięciu zasilającym 1,9 V. Pojemność pojedynczego moduły wynosi 1 GB. Reapery HPC 1600 MHz wyróżniły się już na pierwszym etapie testu, uzyskując dzięki niskim timingom przy częstotliwości 1333 MHz, bardzo dobre wyniki wydajności. Przy ustawieniach nominalnych, okazały się minimalnie lepsze od taktowanych tym samym zegarem modułów GEIL GX32GB1600C7DC. To jednak był dopiero wstęp do możliwości Reaperów. Po podniesieniu napięcia do 2 V pozwoliły na stabilną pracę z szybkością 1804 MHz przy utrzymaniu, standardowych, agresywnych czasów dostępu. Gdy podnieśliśmy timingi do wartości 8-8-8-21, moduły pracowały stabilnie z szybkością 1860 MHz. Co ciekawe, wymagały do tego nawet nieco niższego niż przy pierwszej próbie oc napięcia – 1,97 V.

OCZ Reaper HPC PC3-12800 to z pewnością doskonały wybór dla wszystkich miłośników podkręcania. Dzięki właściwościom tych modułów da się dość mocno podnieść FSB płyty głónej bez konieczności rezygnacji z agresywnych czasów dostępu.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: