OKI B432dn

W skrócie:

Najwydajniejsza drukarka laserowa w kwietniowym teście redakcji "PC Worlda".

Zalety:

  • Jakość wydruków
  • Pojemne odbiorniki/podajniki
  • 3-letnia gwarancja

Wady:

  • Moduł Wi-Fi tylko w opcji
  • Ekran LCD

Najwydajniejsza drukarka laserowa w kwietniowym teście redakcji "PC Worlda".

Bez wątpienia OKI B432dn to urządzenie skupione na efektywności druku. Rozdzielczość pracy osiąga w tym wypadku 1200 x 1200 dpi, co skutkuje wzorowymi wydrukami o jakości niedostępnej dla konkurentów.

Czasy uzyskania wydruków są dobre, lecz nie rewelacyjne. Urządzenie zyskuje w przypadku dużych plików i drukowania dwustronnego, jednak słabo radzi sobie z pojedynczymi plikami. Jest to prawdopodobnie zasługa dużego buforu pamięci operacyjnej. Taka charakterystyka wskazuje na przystosowanie produktu raczej do obsługi kilku stanowisk niż małego biura w domu.

Uwagę zwracają również pojemne odbiorniki oraz podajniki z możliwością rozbudowy o kolejne moduły. Drukarka dobrze radzi sobie z zarządzeniem energią, a koszty wydruków są na niezłym poziomie. Produkt ma jednak dwie dość istotne wady.

Przede wszystkim moduł komunikacji bezprzewodowej jest tylko opcjonalny. Drugi problem to wyświetlacz LCD bez podświetlenia i kontroli kontrastu. Właściwie nic na nim nie widać, a i tak obsługuje bardzo okrojony zestaw funkcji. Dużo lepszym rozwiązaniem byłoby usunięcie ekranu i dopracowanie obsługi bez jego zastosowania.

Istotną zaletą może okazać się natomiast 3-letnia gwarancja, udzielana po zarejestrowaniu produktu na stronie producenta.