OKI MC363dn

OKI MC363 ma cztery funkcje (drukowanie, kopiowanie, skanowanie, faks), jest wyposażone w podajnik dokumentów do kopiowania, z funkcją dwustronnego skanowania.

W skrócie:

OKI MC363 idealnie nadaje się dla małych firm potrzebujących drukować dokumenty również w kolorze.

Zalety:

  • Szybkość pracy
  • Prosta obsługa
  • LED-owy mechanizm drukujący

Wady:

  • Brak Wi-Fi

Rozbudowany panel sterujący i 3,5 calowy wyświetlacz monochromatyczny LED ułatwiają obsługę urządzenia, ale pod względem możliwości nie odstają od standardu. Są przyciski do uruchamiania podstawowych funkcji, klawiatura faksu. Wyświetlacz można odchylać, ma intuicyjny i prosty w obsłudze tekstowy interfejs programowy. Nawiguje się po nim za pomocą przycisków umieszczonych na obudowie urządzenia.

OKI MC636 wyposażona jest w kartę sieciową LAN, gniazdo USB do łączenia z komputerem i port USB HOST umieszczony z przodu obudowy (do skanowania i drukowania z nośników USB). Szuflada na papier mieści 250 arkuszy. Można też zamontować opcjonalną szufladę. Szerokość i wysokość urządzenia nie jest duża (nie przekracza 45 cm).

Zobacz również:

  • Najlepsze drukarki laserowe do domu i małego biura 2023. Przegląd najciekawszych modeli

Energooszczędny LED-owy mechanizm drukujący pracuje z teoretyczną szybkością 24 str./min drukując w trybie monochromatycznym i 22 str./min drukując w kolorze. Przeprowadzone przez nas testy szybkości drukowania pokazują wyraźną różnicę w szybkości drukowania dokumentów z wykorzystaniem wszystkich kolorów i w trybie monochromatycznym. 50 stronicowy dokument graficzno tekstowy w trybie monochromatycznym drukował się prawie dwukrotnie szybciej (121 s) niż w kolorze (226 s).

OKI współpracuje ze stosunkowo niewielkimi kasetami na toner. Kolorowe wkłady wystarczają na wydrukowanie do 2000 str. przy 5% pokryciu. Jeden wkład kolorowy kosztuje ok 310 zł. Wkład czarny wystarcza na wydrukowanie do 3500 stron i kosztuje ok 250 zł. Zespół bębnów światłoczułych ma żywotność 30 000 przy wydrukach monochromatycznych i 20 000 stron w kolorze. Urządzenie objęte jest rozszerzoną 3-letnia gwarancją w miejscu instalacji po zarejestrowaniu przed upływem 30 dni od daty zakupu. Naprawa u klienta w ciągu 24h.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: