OKI MC562dn

OKI MC562dn jest kombajnem czterofunkcyjnym, który oprócz funkcji drukowania, skanowania i kopiowania jest też wyposażony w faks. Kombajn samodzielnie przetwarza strony do wydruku, bazując na poleceniach wysyłanych z komputera w języku PCL 6 lub PostScripcie. W OKI są cztery zespoły tonera z bębnem dla każdej z barw podstawowych. Mogą pracować jednocześnie, dlatego druk barwny (26 str./min) jest prawie tak samo szybki jak monochromatyczny (30 str./min). W szufladowym podajniku papieru mieści się 250 stron, a na tacce - 50. Skaner zbudowany w technologii CIS może obsługiwać kartki kładzione na łożu albo cały ich stos z automatycznego podajnika dokumentów. Kartki z tego stosu mogą być obracane na drugą stronę i ponowie skanowane. Ta funkcja razem z dupleksem drukarki pozwala na automatyczne kopiowanie dwustronnych dokumentów.

Budowa

OKI MC562dn jest kombajnem czterofunkcyjnym, który oprócz funkcji drukowania, skanowania i kopiowania jest też wyposażony w faks. MC562dn to typowy przedstawiciel drukarek biurowych OKI. Do wytworzenia obrazu zamiast lasera używa się światła diod LED, umieszczonych na listwie. Na każdym calu szerokości jest ich sześćset. Pozostała część drukarki jest konwencjonalna. Światło powoduje naładowane bębna, do którego w tych miejscach przywierają naelektryzowane cząsteczki tonera. W OKI są cztery zespoły tonera z bębnem dla każdej z barw podstawowych. Mogą pracować jednocześnie, dlatego druk barwny (26 str./min) jest prawie tak samo szybki jak monochromatyczny (30 str./min).

Kombajn samodzielnie przetwarza strony do wydruku, bazując na poleceniach wysyłanych z komputera w języku PCL 6 lub PostScripcie. Zajmuje się tym procesor 533 MHz. Ma do pomocy 256 MB RAM-u, które można rozszerzyć trzykrotnie. W szufladowym podajniku papieru mieści się 250 stron, a na tacce - 50.

Zobacz również:

  • Pojedynek drukarek: Epson EcoTank L3251 vs Canon Pixma G3470
OKI MC562dn

sterownik drukarki

Skaner zbudowany w technologii CIS może obsługiwać kartki kładzione na łożu albo cały ich stos z automatycznego podajnika dokumentów. Kartki z tego stosu mogą być obracane na drugą stronę i ponowie skanowane. Ta funkcja razem z dupleksem drukarki pozwala na automatyczne kopiowanie dwustronnych dokumentów. Skaner może się dobrze wkomponować w system i wysyłać zeskanowane obrazy w wiele różnych miejsc: na pendrive, do wybranego folderu w sieci, do wybranej aplikacji i wreszcie tradycyjnie, przez interfejs TWAIN. Ten ostatni wymaga zainicjowania procesu z komputera, jednak konieczne jest przestawienie skanera na "komputer zdalny". Resztę uruchamia się, będąc przy skanerze. Z pamięci USB można także drukować znajdujące się tam pliki. Obsługiwane są JPEG, PDF, TIFF i oczywiście PRN. W urządzeniu jest szybki faks G3 z pamięcią na 200 stron i książką na 100 numerów.

OKI MC562dn

Wyniki testów

OKI MC562dn bardziej imponuje tempem pracy niż jakością. W tej drugiej kategorii lepiej wychodzą kolory niż szczegóły. Czcionki w czerni wypadają przekonująco, większe plamy w tym kolorze pokrywają powierzchnię jednorodnie. Niewiele pomaga bardzo rozbudowany sterownik: możliwości drukarki kończą się na słupkach w Excelu. MC562dn drukuje bardzo szybko, w trzech konkurencjach pobiło rekord naszych testów. Sprawny jest także dupleks, który w umiarkowanym stopniu przedłuża drukowanie. Budowa drukarki sprzyja niskim kosztom eksploatacji. Stronę mono można wydrukować za 6, a kolorową za 23 grosze.

OKI MC562dn

wyniki testu

Skaner pracuje wolniej, zwłaszcza w rozdzielczości powyżej 300 dpi. Jakość skanowania także jest nie najlepsza, nie pomaga nawet bardzo rozbudowany sterownik TWAIN. Dobrze udało się rozpoznawanie tekstu, dodawany do pakietu program Readiris dał sobie radę z największymi pułapkami.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: