OKI MC563dn

Zalety:

  • Dwustronny ADF
  • Atrakcyjna cena
  • Niskie koszty wydruków
  • Zaawansowane funkcje konfiguracji

Wady:

  • Nieintuicyjna obsługa

Urządzenia marki OKI należą do najbardziej charakterystycznych na rynku. Producent kieruje ofertę do zaawansowanych użytkowników, dlatego obsługa, zestaw funkcji, a nawet wygląd maszyny odbiegają od tego, co znajdziemy u konkurentów.

jednej strony mamy ogrom dedykowanych aplikacji i narzędzi ułatwiających wdrożenie stosunkowo małego urządzenia w zaawansowanych systemach sieciowo-informatycznych, z drugiej obsługa początkującemu użytkownikowi może wydać się skomplikowana.

Sprzęt jest sterowany za pomocą przycisków fizycznych i monochromatycznego wyświetlacza i nawet instalacja pełnego zestawu sterowników przebiega nieco dłużej niż u konkurentów. Ponadto urządzenie jest bardzo ciężkie (31 kg) i głośne. Dlatego też MC563dn to sprzęt, którego nie rekomendujemy do domowego biura. Osoby, które mogą wybaczyć niewielkie utrudnienia instalacyjne, docenią niezwykle szybką pracę maszyny – szczególnie drukowanie dwustronne i kopiowanie. Wzorowo prezentuje się również jakość wydruku grafik kolorowych. Wyposażenie urządzenia obejmuje moduł druku i kopiowania dwustronnego, gniazdo USB wyprowadzone na front oraz kartę sieciową LAN. Ilość wbudowanej pamięci to aż 1 GB. Wadą jest brak modułu wi-fi, ale tę niedogodność skutecznie rekompensuje cena urządzenia na poziomie 1200 zł oraz niezwykle niski koszt wydruku – 43 gr za pojedynczy wydruk kolorowy.