OKI MC573dn

W skrócie:

OKI MC573dn przeznaczone jest dla średnich przedsiębiorstw, dlatego drukarka wyróżnia się wysoką szybkością pracy (do 30 str./min), bogatym wyposażeniem oraz możliwością dalszej rozbudowy (dodatkowe podajniki papieru).

Zalety:

  • Rozdzielczość drukowania
  • Szybkość pracy
  • Możliwość dalszej rozbudowy

Wady:

  • Brak Wi-Fi

OKI MC573dn to klasyczny biurowy kombajn, który można wykorzystać do faksowania, drukowania, kopiowania i skanowania.

Sercem OKI MC573dn jest mechanizm drukujący, który wykorzystuje diody LED zamiast światła lasera. Dzięki temu drukarka jest nie tylko szybka, ale też energooszczędna. Automatyczny podajnik zamontowany na górze obudowy mieści 50 arkuszy i umożliwia dwustronne kopiowanie dokumentów. W torach drukarki zamontowano moduł dupleksu, który okazuje się jednym z najszybszych. Na dole urządzenia umieszczono szufladę na 250 arkuszy papieru. W przyszłości można zamontować kolejny podajniki papieru, dzięki temu OKI można szybko dostosować do potrzeb powiększającej się firmy.

Ogromny 7 calowy wyświetlacz z dotykowym ekranem zamontowany na obudowie drukarki i czytelny interfejs programowy sprawiają, że obsługa urządzenia jest prosta i intuicyjna. Co ważne OKI ma szereg przydatnych opcji, jak np. funkcję bezpiecznego drukowania, skanowania do pliku, bezpośrednio do poczty elektronicznej.

Zobacz również:

  • Najlepsza stacja pogodowa w 2022 roku [RANKING]
  • Ranking drukarek fotograficznych 2022 - Jaka drukarka do zdjęć jest najlepsza?

Użytkownik ma wygodny dostęp do kaset z tonerem, bębna itp. elementów. Przydałoby się jednak wyraźniejsze oznaczenie kolorów tonerów, tak żeby wykluczyć ewentualne pomyłki. To co zachwyca w tym urządzeniu to niskie koszty drukowania. Wkład z czarnym tonerem o wydajności 7000 stron (przy 5% pokryciu) kosztuje ok 450 zł. Wkłady z kolorowymi tonerami o wydajności 6000 stron kosztują nieco ponad 700 zł.