ORVALDI Sinus 800

RVALDI Sinus 800 jest jednym z najtańszych zasilaczy gwarantujących utrzymanie napięcia w kształcie sinusa także w czasie pracy na baterii. Może podtrzymywać odbiorniki o mocy pozornej do 800 VA albo czynnej do 480 W. Zasilacz jest wykonany w topologii interaktywnej z podwyższającym i obniżającym stopniem AVR. Odbiorniki można podłączać do czterech gniazdek formatu komputerowego, wszystkie z nich dostarczają napięcie nawet w czasie przerwy w zasilaniu i nie przepuszczają przepięć. Mamy także dwa gniazdka sieciowe RJ-45 do zabezpieczenia Ethernetu przeciwko przepięciom.

Budowa

ORVALDI Sinus 800 jest jednym z najtańszych zasilaczy gwarantujących utrzymanie napięcia w kształcie sinusa także w czasie pracy na baterii. Może podtrzymywać odbiorniki o mocy pozornej do 800 VA albo czynnej do 480 W. Zasilacz jest wykonany w topologii interaktywnej z podwyższającym i obniżającym napięcie stopniem AVR. Odbiorniki można podłączać do czterech gniazdek formatu komputerowego, wszystkie z nich dostarczają napięcie nawet w czasie przerwy w zasilaniu i nie przepuszczają przepięć. Mamy także dwa gniazdka sieciowe RJ-45 do zabezpieczenia Ethernetu przeciwko przepięciom atakującym sieć z zewnątrz.

Możliwości

Zasilacz jest wyposażony w baterię o pojemności 9 amperogodzin. Ten zapas energii powinien wystarczyć na podtrzymanie połowy maksymalnej mocy przez pięć minut, a pełnego obciążenia - przez trzy minuty. Według producenta ładowanie baterii od stanu całkowitego rozładowania do 90 procent jej nominalnej pojemności trwa pięć godzin. Do informacji o stanie urządzenia wykorzystuje się wyświetlacz LCD. Pokazywane jest między innymi napięcie wejściowe i wyjściowe czy stopień wyczerpania baterii. To ostatnie jest szczególnie ważne gdyż UPS nie dostarcza tej informacji do komputera.

Zobacz również:

  • Hakerzy znaleźli nowy sposób! Atakują zasilacze UPS podłączone do sieci
  • Dzień wolny - 11 listopada 2022: zmiana pracy kurierów - najważniejsze informacje [10.11.2022]

Wyniki testów

Wyniki testów są zgodne z oczekiwaniami. 80 procentowe obciążenie (375W) zasilacz podtrzymywał przez trzy i pół minuty. Dwugodzinne ładowanie wystarczyło na podtrzymanie tego samego obciążenia przez dwie minuty. Oznacza to naładowanie przez ten czas baterii do 60 procent swojej pojemności.

ORVALDI Sinus 800

charakterystyka

W czasie pracy na baterii zasilacz wytwarza napięcie 232V. Z załączonej charakterystyki widać, ze oba stopnie regulatora napięcia, zarówno ten podwyższający o 19 jak i obniżający do 85 procent mają dobrze wybrane punkty przełączania. Dzięki temu napięcie wychodzące z zasilacza utrzymuje się w stosunkowo wąskich granicach, między 207 a 257 V. Pomimo niewielkiej mocy zasilacz pobiera sporo energii na własne potrzeby. Trzeba liczyć się z doliczeniem do rachunku aż 20 watów.