Officejet Pro 6830

Ranking: Wielofunkcyjne drukarki atramentowe - test

Klasyczny kombajn wielofunkcyjny do zastosowań domowych i małych firm będący połączeniem drukarki, skanera, kopiarki i faksu.

Nie jest tak duży jak Brother MFC-J5720DW czy Canon Maxify MB5350, a oferuje równie bogate wyposażenie. Pierwsze co rzuca się w oczy to duży kolorowy wyświetlacz, który wyposażony jest w nowoczesny graficzny interfejs. Dzięki niemu obsługa drukarki to czysta przyjemność. Z przodu obudowy zamontowano gniazdo USB Host a drukarka doskonale dogaduje się z wszelkiej maści dyskami i pamięciami USB.

Officejet Pro 6830

HP włożył sporo wysiłku, aby drukarka jak najbardziej odpowiadała potrzebom nowoczesnego biura. Dzięki wbudowanej karcie Wi-Fi i darmowym aplikacjom Officejet Pro 6830 może współpracować z przenośnymi urządzeniami korzystającymi z Androida czy systemu Apple. Darmowa aplikacja mobilna HP All-in-One Printer Remote pozwala zarządzać pracą drukarki. HP Officejet Pro 6830 ma też wbudowaną kartę sieciową 10/100 Mb/s i bez problemów można podłączyć go do firmowej sieci przewodowej.

Officejet Pro 6830

Główny podajnik na papier mieści 225 kartek, tj. dwukrotnie więcej kartek niż większość urządzeń wielofunkcyjnych do zastosowań domowych. HP Officejet Pro 6830 wyróżnia się też dużym odbiornikiem papieru na 60 arkuszy A4. Na skanerze zamontowano automatyczny podajnik dokumentów (ADF) na 35 arkuszy a w torach drukarki dupleks. Tego typu dodatki pozwalają zaoszczędzić czas i pieniądze, ale też ułatwiają kopiowanie, skanowanie i faksowanie wielostronicowych dokumentów.

Officejet Pro 6830

W zestawie z drukarką jest komplet konfiguracyjnych tuszy, które mają niską wydajność. Pracując na co dzień warto zaopatrzyć się w powiększone kartridże „XL”. Czarny pozwala na wydrukowanie 1000 stron, kolorowe – na 825 stron. Niestety nawet z nimi HP Office Jet oferuje o połowę droższe koszty drukowania dokumentów tekstowych (10 groszy) niż klasyczne biurkowe kombajny jak Brother MFC-J5720DW czy Canon Pixma MG7550. Nawet Brother MFC-J200, który jest niewiele droższy od Officejet Pro 6830 okazuje się dużo tańszy w eksploatacji. Brother MFC-J200 nie ma jednak modułu druku dwustronnego, karty LAN i drukuje wyraźnie wolniej od drukarki HP.

Officejet Pro 6830 nie jest najtańszym urządzeniem w eksploatacji, ale w korelacji ceny do możliwości trudno będzie znaleźć równie dobrą drukarkę. Co ważne, oferuje wydruki dobrej jakości.

Officejet Pro 6830

Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: