OnePlus 7T

Pogromca flagowców w najnowszej odsłonie

OnePlus 7T to najnowszy, ale jednocześnie nie najdroższy smartfon w naszym rankingu. W chwili obecnej zbierane są zamówienia w przedsprzedaży. Pierwsza partia urządzeń opuści magazyny 18 października 2019 roku.

OnePlus 7T

Najnowszy smartfon to urządzenie praktycznie bez kompromisów. Producent poprawił niedociągnięcia modelu 7, a przy okazji zainstalował najnowszego Androida 10.

OnePlus 7T posiada nieco przebudowane plecki. Skupiono się na zmianie położenia obiektywów. Umieszczono je w wypukłym zaokrągleniu. Całość przypomina nieco smartfon Nokia Lumia 1020. Z tyłu umieszczono trzy obiektywy. Główny z nich posiada rozdzielczość 48 MP i jest wspierany przez obiektyw szerokokątny i teleobiektyw.

Smartfon wyposażono w najnowszy procesor Qualcomm Snapdragon 855+, który posiada grafikę szybszą nawet o 16 procent od tej zastosowanej w Snapdragonie 855.

Akumulator posiada pojemność 3800 mAh, który posiada funkcję szybkiego ładowania od 0 do 70 procent w ciągu zaledwie 30 minut. Za wszystko odpowiedzialne jest nowe ogniwo w połączeniu ze zmienionym oprogramowaniem.

OnePlus 7T posiada zupełnie inny ekran, niż poprzednik. Podobnie, jak w droższym modelu 7 Pro zastosowano matrycę z 90 Hz odświeżaniem. Przy okazji zmniejszono o prawie 1/3 wycięcie w ekranie, w którym znajduje się kamerka do selfie. Proporcje ekranu wynoszą 20:9, a matryca wykonana została w technologii Fluid AMOLED. Rozdzielczość to w dalszym ciągu Full HD+.

Niestety OnePlus nadal nie pokusił się o dodanie wodoodporności do swoich urządzeń.